Paslaugos, Patarimų rubrika

Kaip išsirinkti įrangą vandens kokybei užtikrinti?

Tikriausiai teko pastebėti nešvarų vandenį tekant iš maišytuvų? O gal net ir užuosti nemalonius, neįprastus kvapus? Tai ženklas, kad vandens kokybė pakito, tai yra pablogėjo. Priežastys gali būti įvairios, dažnu atveju tai susiję su vamzdynų valymu, aplink gyvenamuosius namus vykstantys statybų ar remonto darbai, kitos įvairios ūkinės veiklos, vamzdynų įtrūkimai, avarijos.

TYRIMAS IR PROBLEMOS IDENTIFIKAVIMAS

Pirmas veiksmas, kurį reikėtų atlikti pastebėjus šalutinius vandens kokybės požymius – atlikti vandens tyrimą, kuris nustatytų problemą ir specialistai galėtų parinkti tinkamą sprendimo būdą. Geriausias ir dažniausias – vandens valymo ir filtravimo sistemos. Vandentvarkos specialistai ir rekomenduoja rinktis įsivertinus gyvenamųjų patalpų dydį, koks jūsų gyvenimo būdas bei, žinoma, koks yra jūsų biudžetas.

Namuose ir pramonėje dažniausiai naudojami šie filtrai: rankiniai vandens filtrai, vandens maišytuvo gale arba ant maišytuvo montuojami filtrai, į maišytuvą integruoti (įmontuoti) filtrai, ant stalviršio esantys filtrai, filtrai po kriaukle ir viso namo valymo įrenginiai.

Filtrai ar valymo sistemos nepašalina 100 % visų teršalų iš vandens, todėl prieš pasirinkdami tinkamą įrangą, turite žinoti, kokio rezultato siekiate. Ne visi filtrai naudoja tą pačią technologiją, todėl turėtumėte atidžiai perskaityti etiketę.

POPULIARIAUSI PASIRINKIMAI IR NAUDOS

Aktyvuotos anglies filtras (apima mišrią terpę, kuri šalina sunkiuosius metalus). Šis filtras sugeria organinius teršalus, kurie sukelia skonio ir kvapo problemas, pašalina šalutinius chlorinimo produktus bei valymo tirpiklius ir pesticidus. Veiksmingai pašalina metalus, tokius kaip švinas ir varis, tačiau nepašalina nitratų, bakterijų ar ištirpusių mineralų.

Jonų mainų blokas (su aktyvuotu aliuminio oksidu) – pašalina mineralus, ypač kalcį ir magnį, kurie daro vandenį „kietą“. Svarbu atkreipti dėmesį, kad jei vandenyje yra oksiduotos geležies arba geležies bakterijų, jonų mainų derva pasidengs arba užsikimš ir praras savo minkštinimo savybes.

Atvirkštinio osmoso įrenginys (su anglimi) pašalina nitratus, natrį, kitus ištirpusius neorganinius ir organinius junginius, pašalina nemalonų skonį, kvapus ir spalvas vandenyje.

Taip pat gali sumažinti kai kurių pesticidų, dioksinų, chloroformo ir naftos chemijos produktų kiekį. Nepašalina visų neorganinių ir organinių teršalų.

Distiliavimo įrenginys pašalina nitratus, bakterijas, natrį, kietumą, ištirpusias kietąsias medžiagas, daugumą organinių junginių, sunkiųjų metalų ir radionuklidų. Nepašalina kai kurių lakiųjų organinių teršalų, tam tikrų pesticidų ir lakiųjų tirpiklių.

Rinkoje galima rasti daugybę įmonių, kurios specializuojasi vandens kokybės srityje, tačiau svarbiausia yra įsivertinti ar įmonė teikia pilną paslaugų paketą: konsultuoja, atlieka tyrimus, parenka tinkamą įrangą bei teikia techninę priežūrą, veikia ilgą laiką ir turi patyrusią komandą, kuri tikslingai parinkusi reikiamus vandens filtrus leis jums sutaupyti.