Press "Enter" to skip to content

5 patarimai, kaip tinkamai išsirinkti išmanųjį laikrodį

Atrodo, kad dar visai neseniai išmaniuosius laikrodžius galėjome vadinti rinkos naujove, tačiau dabar tokie aksesuarai puošia daugelio riešus. Toks populiarumas gamintojus skatina plėsti šių prietaisų asortimentą, todėl turime galimybę susipažinti su labai įvairiapusiška jų įvairove. Visgi, dėl to paieškos tampa tik sunkesnės. Tačiau jei atkreipsite dėmesį į žemiau pateiktus patarimus, daug lengviau nutarsite, kuris išmanusis laikrodis tinka būtent Jums.

  1. Įsitikinkite, kad laikrodį pavyks suderinti su telefonu

Tam, kad galėtumėte maksimaliai išnaudoti išmaniųjų laikrodžių galimybes, juos reikia suderinti su savo telefonais – būtent dėl to ypač svarbu iš anksto įsitikinti, ar iš tiesų pavyks tai padaryti. Pavyzdžiui, Apple Watch laikrodžiai dažniausiai yra derinami su iPhone telefonais – nors gali pasitaikyti išimčių, ne visuomet galima tikėtis sklandaus veikimo. Tuo tarpu „Android“ operacine sistema aprūpinti laikrodžiai gali būti poruojami su tokią pačią sistemą naudojančiais telefonais, o kartais – net ir su tais pačiais iPhone modeliais. Rinkoje galima rasti ir daugiau operacinių sistemų – pasidomėkite, ar jų suderinimas bus įmanomas.

  1. Atkreipkite dėmesį į ekraną

Renkantis ekraną, reikės apgalvoti ne vieną aspektą. Pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį, kad skiriasi jų dydžiai. Kuo ekranas didesnis, tuo patogiau galima matyti visą informaciją, tačiau toks aksesuaras yra masyvesnis, tad šiuo atveju reikės atsižvelgti į savo riešą ir atrasti optimaliausią variantą. Vaizdų kokybė priklausys nuo skiriamosios gebos – kuo ji aukštesnė, tuo kokybiškesni yra vaizdai. Tiesa, šiam aspektui įtakos turi ir ekrano technologijos. Kone įspūdingiausius rezultatus gali pasiūlyti AMOLED ekranai, jiems šiek tiek nusileidžia OLED technologija, o jeigu norisi pataupyti, galima rinktis LCD, TFT arba MIP ekranus.

  1. Pasidomėkite funkcionalumu

Išmanieji laikrodžiai visuomet stebina savo funkcionalumu, o kiekviena nauja serija dažniausiai yra aprūpinama dar įspūdingesnėmis galimybėmis. Praktiškai kiekvienas modelis skaičiuoja nueitus žingsnius, stebi miego kokybę ir pagrindinius sveikatos rodiklius, tačiau vien jais tokie prietaisai neapsiriboja. Atsparumas vandeniui, NFC mokėjimai, WiFi ryšys, deguonies kiekis kraujyje – tai tik menka dalis visų Jūsų laukiančių pasirinkimų. Be to, kai kurie išmanūs laikrodžiai yra dedikuojami atitinkamoms veikloms: pavyzdžiui, labiau pritaikyti sportininkams, ekstremalių pojūčių mėgėjams ar tiems, kurie tiesiog nori gyventi sveikiau. Turėtumėte susipažinti su jų funkcionalumu ir pagalvoti, kaip atitinkamos galimybės tarnaus Jums.

  1. Atsižvelkite į gamintoją

Ne kartą matytiems prekiniams ženklams dažniausiai esame linkę teikti pirmenybę dėl to, kad jų produkcija atrodo patikimesnė – nusprendę įsigyti išmanųjį laikrodį, atrasite daug gerai žinomų kompanijų. Nesuklysite, jei susipažinsite su pagrindiniais jų išskirtinumais ir pagalvosite, kurie labiausiai imponuoja Jums. Pavyzdžiui, Xiaomi laikrodžiai vertinami dėl puikaus kainos ir kokybės santykio, Apple produkcija giriama dėl išskirtinai aukštos kokybės sprendimų, o Samsung nestokoja inovatyvių technologijų. Tiek šių, tiek kitų gamintojų siūlomus išmaniuosius laikrodžius bet kada galėsite apžiūrėti Pigu.lt el. parduotuvėje.

  1. Įvertinkite dizainą

Tikriausiai net nereikia sakyti, kad išmanusis laikrodis tampa svarbia mūsų įvaizdžio dalimi, tad jo išvaizdai taip pat reikėtų paskirti dėmesio. Kai kurie aksesuarai yra sportinio stiliaus, o kiti labai panašūs į klasikinius laikrodžius – juos lengvai pritaikysite net ir prie oficialios aprangos. Šiuo atveju pasirinkimas priklauso tik nuo Jūsų asmeninio skonio ir kuriamo įvaizdžio – variantų rasite net ir tuomet, jei jis yra labai ryškus ir unikalus.

Vadovaudamiesi šiais patarimais, turėtumėte lengvai išsirinkti tinkamiausią išmanųjį laikrodį. Svarbiausia, kad pagalvotumėte, kokiems tikslams jį naudosite – taip lengviau išsigryninsite savo poreikius.