Press "Enter" to skip to content

Antanas pasirinko namų apšildymą su oras vanduo sistema

Antanas iš Kauno nusprendė pasikeisti senus šildymo katilus į ekonomišką sistemą. Šį sprendimą įtakojo noras sutaupyti šildymui, neturėti rūpesčių dėl katilų kūrenimo ir galimybė gauti valstybės paramą. Buvo pasirinkta oras vanduo sistema.

Kokį šilumos siurblį pasirinkti?

Konsultuodamasis dėl šilumos siurblio pasirinkimo su specialistais Antanas sužinojo, kad jo namui geriausiai tinka oras vanduo siurbliai. Visų pirma, todėl kad 5 metų senumo name buvo išvedžiotas grindinis šildymas. Namo plotas 140 kv. m. Kadangi dviejų aukštų pastate yra 4 kambariai, virtuvė ir du sanitariniai mazgai, šilumos siurbliai oras-oras buvo netinkami, nes jie neapšildo didelio ploto. Po grindimis sumontuotas šildymas idealiai tiko oras vanduo sistemai. Tokiu būdų šildomas namas neišnaudoja daug energijos.

Žemė oras sistemos buvo atsisakyta dėl sudėtingų kasimo darbų.

Kiek kainavo oras vanduo sistema?

140 kv. m. namui reikėjo 9 kW šilumos siurblio. Buvo pasirinkta „Samsung ClimateHub“ siurblys su integruotu boileriu. Šis prekės ženklas Antanui tapo patraukliausias dėl žemesnės kainos ir geros kokybės, šilumos siurbliai efektyviai veikia esant -25 ºC ir + 35 ºC temperatūros. Šiltėjant vasaroms Lietuvoje didelis oras vanduo sistemos privalumas, kad ji turi integruotą vėsinimo funkciją, o vandenį pašildo iki +65 ºC.

Nors „Samsung ClimateHub“ oras vanduo sistema pasižymi aukšta kokybe, tačiau jos kaina nėra gąsdinanti. Antanui reikalingos 9 kW galios siurblio kaina – 5766 eurai. Parašęs prašymą kompensacijai gauti, jis gavo 2600 eurų paramą, taigi už siurblį sumokėjo šiek tiek daugiau nei 3000 eurų.

Oras vanduo sistemos privalumai

Anksčiau Antanas šildėsi naudodamas iškastinį kurą anglis, per metus 140 kv. m. šildymui tekdavo pakloti apie 650 eurų.

Su nauja oras vanduo sistema galima sutaupyti, nes ji valdoma per atstumą. Temperatūrą galima sumažinti ar padidinti, priklausomai nuo to, ar patalpose būna žmonių. Didžiausias naujos šildymo sistemos privalumas, kad jos nereikia pastoviai prižiūrėti, galima išvažiuoti atostogauti ir visiškai nesirūpinti namų šildymu žiemos metu. Taigi, Antanui pasiteisino visi naujos šildymo sistemos lūkesčiai.