Press "Enter" to skip to content

Ar naftos gaudyklės iš tiesų tokios reikalingos kaip apie jas rašoma?

Šiomis dienomis vis daugiau ir daugiau tiek privačių asmenų, tiek įmonių, tiek savivaldybių rūpinasi aplinkos saugojimu ir siekia bent šiek tiek prisidėti prie jos išsaugojimo. Viena didžiausių aplinkos teršalų kaip žinome yra naftos produktai. Dažniausi šių medžiagų išsiliejimai yra fiksuojami oro uostuose, geležinkeliuose, keliuose, kuro degalinėse, automobilių stovėjimo aikštelėse ir panašiai. Todėl norint, kad šios vietos netaptų teršalų šaltiniu – reikia atskirti naftos produktus nuo bendrųjų paviršinių nuotekų. Jeigu naftos produktai liktų neatskirti ir nutekėtų kartu su paviršinėmis nuotekomis, tuomet jie pasiektų gruntą, gruntinius vandenis ir kiltų didelis užterštumas aplinkoje.

Ar naftos gaudyklės kokybiškos?

Paprastai naftos gaudyklės gaminamos taip, kad korpusas būtų atsparus išorinėms apkrovoms, tačiau tuo pačiu ir išlaikant nedidelį gaminio svorį. Patį naftos gaudyklės tvirtumą užtikrina patikima korpuso konstrukcija su tam tikru briaunų išdėstymu. Taip pat gera naftos gaudyklės kokybė pagrįsta ir tuo, jog yra gaminama tam tikru metodu – liejimo. Išvengiant žmogiškojo faktoriaus klaidų ir siūlinių sujungimų. Gaminys apskaičiuotas taip, kad atlaikytų dideles grunto bei gruntinio vandens apkrovas be jokių galimų deformacijų. Taigi naftos gaudyklės gali būti montuojamos kad ir dideliame gylyje nuo žemės paviršiaus, nenaudojant papildomų sutvirtinimų. Todėl pasirinkus geros kokybės naftos gaudykles nereikės papildomų išlaidų papildomiems montavimo darbams bei laiko sąnaudų.

Ar nuotekų valymo įrengimai taip pat gali išvalyti nuotekas nuo naftos produktų?

Naftos produktai atskiriami nuo bendrųjų paviršinių nuotekų yra naftos skirtuvų pagalba, na o nuotekos valomos – nuotekų valymo įrengimų pagalba. Todėl norint tinkamai išvalyti naftos produktai užterštas teritorijas – reikia naudoti tam tikrus specialius įrenginius, na ir lygiai taip pat su buitinių nuotekų valymu.

Kur gali būti instaliuojami nuotekų valymo įrengimai?

Šie įrenginiai galimi įrengti bet kur, kur yra poreikis valyti nuotekas. Svarbiausia pasirinkti tinkamą talpyklos dydį, kuris priklauso nuo nuotekų srauto kiekio. Dažniausiai klasikinio dydžio, kur tinkami naudoti nuo keturių iki penkiasdešimties gyventojų, nuotekų valymo įrengimai yra instaliuojami privačiuose namuose, sodybose, kaimo turizmo vietose, mažose gyvenvietėse ar namų kvartaluose.

Ar nuotekų valymo įrengimai atitinka visus reikalavimus bei standartus?

Kokybiški nuotekų valymo įrengimai veikia tyliai ir neskleidžia jokių papildomų triukšmų. Taip pat šie įrenginiai yra pritaikyti taip, kad praneštų apie galimus gedimus, tai reiškia, jog valdymo pulte pasirodo signalas, kada įrenginyje užfiksuotas gedimas arba kada reikia atlikti aptarnavimą (taip išvengiant per dažno arba per reto aptarnavimo). Tuomet nuotekų valymo įrengimai pasižymi efektyviu išvalymu. Įrenginių ciklinis veikimas pagrįstas tuo, jog nepriklausomai nuo pritekėjimo netolygumo. Šiuo atveju nuotekos yra apdorojamos porcijomis, kas reiškia, jog perteklius yra kaupiamas ir laikui bėgant apdorojamas. Taip pat kokybiški įrenginiai yra ekonomiški, bei pagrįsti paprastu aptarnavimu: visos reikalingos dalys yra vandens paviršiuje, todėl aptarnavimo metu labai paprasta iškelti iš talpos net neįlipant į pačios talpyklos vidų.