Press "Enter" to skip to content

Ar verta samdyti personalo atrankos specialistus?

Darbuotojų paieška  – itin specifinis, ir didelio atidumo reikalaujantis procesas. Kurio metu pasitelkiami įvairūs metodai ir informaciniai kanalai. Iš pirmo žvilgsnio galime pagalvoti, jog tai yra itin lengvas ir greitas dalykas. Įdėti darbo skelbimą ir laukti ateinančių geriausių specialistų. Tačiau retai kada susimąstome kiek laiko įmonėms kainuoja jų atranka, ir kiek tai svarbu pačiam verslui.

Manau sutiksite jog – darbuotojai yra didžiausias įmonės turtas ir vertė. O ypatingai lojalūs, sąžiningi darbuotojai, kuriais galite aklai pasitikėti ir nesirūpinti dėl nesklandumų. Šiame straipsnyje norėsime pasikalbėti apie darbuotojų paiešką, paieškos metodus. Ar verta rinktis personalo atrankos specialistus, kokias įmones pasirinkti samdyti?

Kartais net ir naujos valytojos paieška, gali tapti dideliu galvos skausmu, įdarbinus tam netinkamą žmogų.

Iš ko susidaro darbuotojų paieška? Ar verta samdyti profesionalus?

Tai yra kompleksiniai sprendimai ir duomenų analizavimas rasti darbuotojus. Pastudijavus personalo principus ir paskyrus nemažai laiko, tai galima atlikti ir pačiam. Tačiau reiktų įsivertinti, kiek prarandame laiko mokydamiesi naujo dalyko, kiek neuždirbame pinigų savo įmonėms. Darbuotojų paieška susidaro iš:

  1. Skelbimo sumaketavimo ir patalpinimo.
  2. Kandidatų CV atrinkimo. Ir atfiltravimo, paliekant pačius geriausius.
  3. Darbo pokalbių vedimas.
  4. Įvairios savybių, charakterio ir sugebėjimų analizės.
  5. Finalinis pristatymas užsakovui.

Kiekvienas išvardintas žingsnis reikalauja atitinkamai Jūsų laiko. Jei reikalingi itin aukštos kvalifikacijos specialistai, samdyti personalo atrankos specialistus būtina. Čia jau prasideda galvų medžiojimas – head hunting ( anglų kalba)

Kas yra HeadHunter’iai?

Headhunteriai – vadinamos personalo atranka ir darbuotojų paieška užsiimančios įmonės, kurios bando pervilioti specialistus į savo kliento įmonę. Arba kitaip jie dar vadinami galvų medžiotojai. Dažniausiai „medžiojami“  aukšto lygio, specifiniai, specialistai, kurių rinkoje yra didelis trūkumas, o naudojama interneto platforma LinkedIn.com . Tai yra brangus malonumas, kadangi turite samdyti profesionalų specialistą galvų medžiotoją, o taip pat turite pasiūlyti papildomas naudas ( didesnis atlygis, geresnės sąlygos ar pan) naujam savo darbuotojui.

Tačiau tuo šis procesas nesibaigia. Pasitaiko taip, jog net ir perviliotą specialistą, įmonė siekia sustabdyti, pagerindamos sąlygas darbuotojui. Galime sakyti vyksta gyvas darbuotojo aukcionas, kas pastatys daugiau pinigų – tas laimės.