Press "Enter" to skip to content

Ar viešasis ir privatusis sektorius yra apsaugoti nuo kibernetinių atakų?

Šiandien, sparčiai besivystančioje technologijų eroje, kibernetinės atakos tampa vis didesne grėsme organizacijoms visame pasaulyje. Kibernetiniai nusikaltėliai vis stiprina savo pajėgumus ir išranda naujas metodus, siekdami gauti prieigą prie konfidencialių organizacijų duomenų ir informacijos. Rizikos valdymas šioje srityje yra privaloma priemonė, kuri padėtų organizacijoms apsisaugoti nuo didelių nuostolių ir reputacijos žalos. Nacionalinis saugumo centras nurodo, kad šios kibernetinės rizikos yra labai dažnai pasireiškiančios organizacijose. Duomenų nutekėjimai, nepageidaujami asmenys gali įsilaužti į organizacijos sistemas ir pavogti arba nutekinti konfidencialią informaciją, tokia kaip klientų duomenys, finansiniai duomenys ar verslo strategijos. Sistemos pažeidžiamumas, pasenusi programinė įranga ar neapibrėžtos saugumo politikos gali padidinti sistemos pažeidžiamumą ir palengvinti įsilaužimo galimybes, phishing atakos. Įsilaužėliai gali naudoti socialinę inžineriją, siekdami gauti jūsų darbuotojų slaptažodžius ir kitą jautrią informaciją, kurią vėliau gali panaudoti savo tikslams.

Kaip verslas turėtų apsisaugoti ir kokių veiksmų imtis? Rizikų valdymo mokymai ir darbuotojų budrumas yra svarbios priemonės. Svarbu, kad bendrovės vadovai ir darbuotojai būtų informuoti apie kibernetines grėsmes ir būtų sąmoningi dėl saugumo taisyklių ir praktikų. Apmokymai darbuotojams ir įmonės saugumo politikos įgyvendinimas yra būtini. Saugumo politikos dokumentacija. Organizacijos turi turėti išsamius saugumo politikos dokumentus, kuriuose būtų aprašytos priemonės ir procedūros kibernetinės saugos užtikrinimui. Sistemos pažeidžiamumų stebėjimas. Organizacijoms būtina nuolat stebėti sistemos pažeidžiamumus ir taikyti atnaujinimus bei sutvarkyti rastus neatitikimus ar pažeidžiamumus. Stiprūs slaptažodžiai, stiprių slaptažodžių naudojimas yra svarbus saugumo elementas. Juos reikia reguliariai keisti ir naudoti dviejų lygių autentifikaciją. Duomenų atsarginės kopijos, organizacijos turėtų reguliariai kurti duomenų atsargines kopijas, kad būtų galima atkurti informaciją po kibernetinės atakos.

Efektyvus rizikos valdymas kibernetinės saugos srityje yra būtina organizacijų rizikos valdymo priemonė. Tai padeda išvengti didelių nuostolių, organizacijos veiklos sutrikimų ir reputacijos žalos. Tai yra iššūkis, kurį abiejų sektorių organizacijos turi įveikti. Jie turi dėti pastangas užtikrinant, kad jų informacinės sistemos būtų apsaugotos nuo kibernetinių atakų, nes šios atakos gali turėti didelių padarinių ne tik pačioms organizacijoms, bet ir visuomenei. Šiame sparčiai kintančiame kibernetinių grėsmių pasaulyje rizikos valdymas yra gyvybiškai svarbus siekiant užtikrinti organizacijų išlikimą ir sėkmę. Tai prasideda nuo sąmoningumo ir apsaugos priemonių diegimo, o tolimesnis rizikos valdymas turi tapti neatskiriama organizacijos veiklos dalimi.