Press "Enter" to skip to content

Batų rekomendacijos vaikams

Batų rekomendacijos vaikams

Kai jūsų kūdikis pradeda vaikščioti ir žengti pirmuosius žingsnius, svarbu pagalvoti, kokius batus pirkti mažajam. Pėda yra sudėtinga struktūra, kurią sudaro 26 kaulai. Šie kaulai skirti palaikyti visą kūną, prisitaikyti prie nelygių paviršių ir sugerti smūgius su kiekvienu žingsniu. Kūdikio pėdoje yra daugiau kremzlės nei kaulo. Nors pėdos struktūra pilnai susiformuoja iki 2 metų, patys kaulai pilnai išsivysto ir sukietėja maždaug iki 18 metų.

Pediatrų akademija (AAP) parengė batų rekomendacijas vaikams, kurios padės rasti batus, kurie būtų naudingi ir nekenksmingi, kai jūsų mažylis toliau mokosi vaikščioti. Lankstūs, neslystantys arba slydimui atsparūs padai yra viena iš svarbiausių savybių, į kurias reikia atkreipti dėmesį renkantis batus vaikams. Vaikai turi avėti batus, kurie būtų lankstūs ir leistų pėdai sulenkti bei judėti taip, lyg vaikas būtų basas. Taip pat reikia įsitikinti, kad batai tinkamai priglunda ir nėra per maži.

Namuose patariama vaiką palikti basą, kad būtų skatinamas natūralus pėdos vystymasis. Tačiau kai paviršiai nelygūs, reikia avėti batus, kurie apsaugotų kojas.

Rekomenduojama:

  • Batai turi būti lengvi ir lankstūs, kad palaikytų natūralų pėdos judėjimą su stabiliu atramos pagrindu.
  • Batai turi būti pagaminti iš odos arba tinklelio, kad jūsų kūdikio kojos galėtų patogiai kvėpuoti.
  • Batai turi turėti guminius padus, kad būtų geras sukibimas ir kad jie neslystų.
  • Kieta ir spaudžianti avalynė gali sukelti deformaciją, silpnumą ir mobilumo praradimą.
  • Rinkdamiesi batus vaikams remkitės basomis kojomis modeliu.
  • Batai turi gerai sugerti amortizaciją su patvariais padais, nes vaikai dalyvauja intensyvesnėje veikloje.

Vaikiški batai: 3-7 metų amžiaus vaikai turėtų rinktis lengvus batus, kadangi vaikščiojant sunaudojama daug energijos. Odiniai batai yra saugesni, laikosi ant kojos ir geriau tiks mažoms pėdutėms. Maži vaikai gali eiti basi saugomoje aplinkoje, pavyzdžiui, patalpose.

Mokyklinio amžiaus vaikiški batai: mokyklinio amžiaus vaikams svarbu stilius ir batų tinkamumas. Pagrindinė jų funkcija – amortizacija ir apsauga. Šiame amžiuje jie gali rinktis iš įvairių variantų, įskaitant sportinius batus, basutes, žygio batus ir t.t Labai svarbu avėti tinkamus batus, pritaikytus tai veiklai, kad nesusižeistumėte. Ieškokite nebrangių, lanksčių, gerai vėdinamų batų, suteikiančių daug vietos augimui.