Press "Enter" to skip to content

Bongo ir kaljano skirtumai

Bongo ir kaljano skirtumai

Pasakius šiuos du žodžius, neretam kyla asociacija, kad tai yra rūkymo prietaisas, kurį dažniausiai naudoja jaunimas pasilinksminimo vakarėliuose. Į juos dažniausiai pilamas vanduo ir per tam skirtą angą traukiamas dūmas. Bongai ir kaljanai gali būti naudojami ne vien tik vakarėliuose, jie taip pat gali būti naudojami tiesiog norint pailsėti po sunkios dienos ar parūkyti žiūrint filmą. Tad šiame straipsnyje detaliau panagrinėsime kaljaną ir bongą, kokie pagrindiniai skirtumai yra tarp jų.

Kaljanai

Kaljanas yra sudarytas iš keturių skirtingų dalių. Pirmoji dalis yra dubuo. Ten laikomas tabakas. Antroji dalis yra pagrindas. Jis dažniausiai yra užpildomas vandeniu. Trečioji dalis yra vamzdis. Jo paskirtis yra sujungti dubenį su pagrindu. Ir ketvirtoji dalis – tai žarna. Pro šią dalį dūmas patenka į rūkančiojo burną. Žarnos paskirtis yra tik gabenti dūmus, tad ji jokiu būdu negali turėti sąlyčio su vandeniu. Jei taip yra, vadinasi kaljano pagrinde yra pripilta per daug vandens. Jį rūkant, esmė yra ta, kad įkvėpus pro žarną, dūmai keliauja pro vandenį, taip juos atvėsindami ir tik tada žarnos pagalba patenka į burną. Dūmas turėtų būti atvėsintas ir sodrus, tuomet reiškia, kad rūkymas vyksta tinkamai. Taip pat rūkant kaljaną galima pasirinkti tabako skonį, kuris nulems dar malonesnį kaljano rūkymą. Kaljanai gali būti įvairaus dydžio, spalvų ir stiliaus, tad kiekvienas gali išsirinkti pagal savo skonį ar pritaikyti prie patalpoje vyraujančio interjero ar spalvų.

Bongai

Bongai yra mažesni nei kaljanai, todėl juos nesunku transportuoti ar pernešti iš vienos vietos į kitą. Bongo paskirtis rūkyti ne vien tik tabaką. Jį galima naudoti rūkant kanapes ar vaistažoles. Bongą sudaro kelios dalys. Pirmoji yra stiebas su burna. Ten yra deginama pasirinkta medžiaga. Antroji dalis yra dubuo, į jį nusileidžia stiebas. Minėtame dubenyje yra laikomas vanduo. Cilindras turi kandiklį, pro kurį rūkantis žmogus įtraukia dūmą. Kai dūmas įtraukiamas, jis pereina per vandenį, kuris jį prafiltruoja ir atvėsina prieš patekant į rūkančiojo burną.

Skirtumai tarp kaljano ir bongo

Tad trumpai galime apžvelgti, kokie yra pagrindiniai skirtumai tarp bongo ir kaljano:

  1. Kaljanas yra kilęs iš Indijos pusės, o bongo reikšmė kilusi iš tajų kalbos;
  2. Kaljanas gali būti žymiai didesnis nei bongas;
  3. Kaljaną gali rūkyti iš karto keli asmenys (jei kaljanas turi kelias rūkymo žarnas), o bongas yra rūkomas vieno žmogaus.
  4. Kaljanas turi ilgą rūkymo žarną, kuri leidžia sėdėti toliau nuo kaljano ir prie jo nereikia derintis. Bongas dažniausiai rūkomas laikant jį rankose ar pasidėjus ant kieto paviršiaus ir prisilenkus prie jo.
  5. Bongai yra mažesni, todėl juos žymiai lengviau transportuoti.
  6. Bongas turi mažiau išsiardomų dalių nei kaljanas.

Kad galėtumėte dar plačiau pasidomėti apie kaljanus ir bongus, rekomenduojame apsilankyti internetinėje svetainėje https://hookahshop.lt/