Press "Enter" to skip to content

Burnos higiena: patarimai kaip prižiūrėti dantis

Tinkama burnos higiena gali padėti apsaugoti dantis ir dantenas nuo ligų. Tačiau matome, jog ne visi žmonės žino, kaip teisingai prižiūrėti savo dantis. Tad šioje apžvalgoje, aptarsime keletą patarimų, kaip palaikyti gerą burnos higieną.

Dalinamės 10 patarimų – kaip apsaugoti savo dantis:

 1. Valykite dantis bent du kartus per dieną ir kartą per dieną naudokite dantų siūlą. Tai padės pašalinti apnašas ir bakterijas nuo dantų ir dantenų.
 2. Būtinai naudokite tinkamą dantų šepetėlį ir laiku juos keiskite, kadangi susidevėję šepetėliai gali pažeisti dantenas.
 3. Venkite vartoti daug saldžių gėrimų ir užkandžių, kurie gali sukelti dantų ėduonį. Vietoj jų rinkitės vandenį, arbatą ar gaivą.
 4. Reguliariai lankykitės pas odontologą profilaktiniams patikrinimams ir valymams. Tai padės išlaikyti burnos sveikatą ir užkirsti kelią problemoms atsirasti. O kaip žinote – laiku nustatytos problemos yra lengviau pašalinamos. Neapleiskite savo dantų.
 5. Jei turite breketus, būtinai kruopščiai valykite dantis šepetėliu ir siūlu, kad nepažeistumėte dantų ir dantenų.
 6. Norėdami apsaugoti burnos sveikatą, meskite rūkyti. Tai padės bendrai sveikatos būklei.
 7. Apsvarstykite galimybę naudoti antibakterinį burnos skalavimo skystį, kad sumažintumėte apnašų ir bakterijų kiekį burnoje.
 8. Gerkite daug skysčių, kad burna būtų sudrėkinta.
 9. Stenkitės valgyti natūralesnį maistą, kuriame gausu vaisių, daržovių ir neskaldytų grūdų.
 10. Ribokite alkoholio ir kofeino vartojimą. Šie gėrimai gali sukelti dehidrataciją ir gali sukelti dantų dėmių atsiradimą.

Požymiai, jog jums reikia apsilankyti pas odontologą:

 • Jums skauda dantį ilgiau nei porą dienų
 • Jūsų dantenos yra patinusios, raudonos arba kraujuoja
 • Jums skauda dantį, kai kandate arba kramtote
 • Jaučiate didelį jautrumą karštiems ar šaltiems gėrimams ar maistui
 • Blogas burnos kvapas neišnyksta ir kelia diskomfortą
 • Kramtant pasikeitė dantų sukibimas

Jei patiriate bet kurią iš šių problemų, kuo greičiau kreipkitės į odontologą. Gera burnos higiena yra svarbi jūsų bendrai sveikatai.

Kaip išsirinkti odontologijos kliniką?

Svarbu rasti kliniką, kurioje jaustumėtės patogiai ir saugiai. Personalas turėtų būti draugiškas ir profesionalus, o patalpos – švarios ir gerai prižiūrimos

Pasirinkta odontologijos klinika turėtų siūlyti platų paslaugų spektrą, kad galėtumėte gauti visas jums reikalingas paslaugas gydymo vienoje vietoje

Ir galiausiai, bet ne mažiau svarbu, kad klinika būtų įperkama. Tad pasilyginkite kainas.