Press "Enter" to skip to content

Butai nuomai: smulkmenos, kurias reikia įvertinti

Ieškote nuomojamo buto, kuris laikinai taptų jūsų namais? Džiugu, kad šiuo metu rinkoje pasiūla yra tokia plati, kad kiekvienas gali rasti jam priimtiną variantą. Štai butai nuomai https://www.bustonuoma.lt/  yra ne tik labai įvairūs, tačiau tinkamai ieškant gali būti ir pigūs.

Žinoma, jeigu tai pati pirma Jūsų nuoma – gali kilti daug klausimų. Juk norisi net ir laikinam periodui rasti tokią gyvenamą vietą, kurioje būtų galima jaustis kuo geriau.

Pateikiame smulkmenas, kurias reikia įvertinti apžiūrint būstą.

Nuomos kainos kismas

Labai svarbu sutarti, ar per Jūsų nuomojamą laikotarpį kis nuomos kainos. Kai kurie jas kelia kartu su augančiomis NT kainomis. Ypač tokiu atveju, kai nuoma – ilgam periodui. Pasitarkite su tuo dėl nuomotojo ir būtinai įtraukite aptariamus niuansus į sutartį.

Komunaliniai, kuriuos reikia mokėti

Reikia aptarti komunalinius, kurie bus paliekami  nuomotojo kompetencijai ir tuo pačiu tuos, kuriuos apmokės nuomininkas. Dažniausiai mokesčiai, kurie negerina asmens, kuris nuomoja gyvenimo kokybės – tenka tam, kurio tai yra nuosavybė. Tai yra normalu. Tačiau praktikoje variantų yra kur kas daugiau, tad reikia pasirašyti sutartis aptariant šiuos niuansus.

Kiek žmonių gyvens?

Butų nuoma taip pat dažniausiai reikalauja labai detaliai apibrėžti žmonių skaičių, kuris čia gyvens. Tokiu atveju dažniausiai ne tik koreguojama nuomos kaina, tačiau ir būsto susidėvėjimo lygis, kuris, žinoma, yra aktualus kiekvienam savininkui.

Kas apmokės gedimus?

Galiausiai, sutartyje taip pat reikia aptarti ir galimų gedimų sprendimo būdus. Nuomos atveju gali būti atsakingas nuomininkas, arba tas, kuris nuomoja. Tai dažniausiai yra susitarimo reikalas.

Tik svarbiausia aptarti dar prieš pasirašant nuomos sutartį, kad paskui nekiltų jokių neaiškumų. Tuomet gyvenimas bus patogus abejoms pusėms.

Nuoma yra laikinas gyvenimo periodas daugeliui. Tačiau juk norisi, kad kiekviena diena būtų patogi, saugi, ypatinga ir namai tam daro labai didelę įtaką. Taigi, skirkite dėmesio ir niuansams, kurie yra susiję su nuoma, kadangi jie lemia Jūsų gyvenimo kokybę.