Press "Enter" to skip to content

Efektyvūs metodai užsienio kalbai išmokti

Patarimai, jei nusprendėte išmokti užsienio kalbą:

Pasaulis tampa vis globalesnis, tad natūralu, jog kyla ir poreikis išmokti užsienio kalbą. Populiariausios, pasaulyje vyraujančios kalbos: anglų, bei rusų, bei kinų. Tačiau pastaroji yra mums sudėtingesnė dėl daugybės kiekio kiniškų rašybos simbolių, tad nėra tokia populiari. Šiame straipsnyje norime pasidalinti savo patirtimi, kaip greičiau išmokti kalbą. Kada ypatingai praverčia internetinis vertejas. Kalbų mokymasis, teksto vertimas patapo daug paprastesnis, nei anksčiau.

Geriausias būdas išmokti kalbą – nuolat plėsti žodyną

  • Tai padaryti nesunkiai galite filmų pagalba. Smarkiai populiarėjanti platforma Netflix gali pasiūlyti Jums įvairiausių žanrų serialų, už sąlyginai nedidelį mėnesinį mokęstį. Šios platformos pliusai, tai, jog visas turinys yra anglų arba kitomis kalbomis. Tad būsite priversti mokytis. Žiūrint skirtingų šalių serialus, natūralu skiriasi ir kalbėjimo dialektas, akcentas, o tai Jums tik į naudą.  Belieka išsirinkti įdomu serialą ar filmą.
  • Bendrauti užsienio kalba. Tai gyvas bendravimas su užsieniečiais draugais, ar kelionių metu parduotuvėse bei viešbučiuose ar kitur. Be to yra daugybė įvairių programėlių bendravimui internete, kuriose galite rasti naujų draugų. Taip pat yra tokios programėlės kaip  „Duolingo“, kurių pagalba galite išmokti net ir kalbos pagrindų, jei jų ir neturite. Mokytis niekada nevėlu!
  • Knygų skaitymas anglų kalba. Kaip ir filmų žiūrėjimas, iš pradžių tai gali pasirodyti nepatogu, galbūt net sudėtinga, tačiau reiktų stengtis suprasti kontekstą. Jei to nepavyksta išsiversti nesuprantamus žodžius per vertejas.lt puslapį ir užsirašyti ranka sąsiuvinyje. Taip žodžiai ilgiau išliks Jūsų atmintyje.
  • Jei esate jauno amžiaus, galite pasirinkti darbą užsienyje (  bent jau vasaromis, ar ilgiau), kuomet itin greitai galite pagerinti savo kalbos įgūdžius. Tai yra nepamainoma, įvairiapusė patirtis.
  • Erasmus mokslo mainų programa studentams. Kuomet studijuojate ir gyvenate pusmetį ar ilgiau užsienio šalyje. Tai yra ypač naudinga programa studentams, padedanti ne tik išmokti kalbą, tačiau ir pažinti save ir peržengti komforto zoną, bei išmokti specialybės dalykų.

Patikimas vertejas Jūsų telefone

Kaip ir gyvenime reikia pasirinkti Jums tinkamą būdą. Galbūt nemėgstate knygų, tačiau esate kino fanas? Kiekvienam tinka skirtingi metodai, dėl to reikia pažinti save. Tereikia pasirinkti mėgstamą mokymosi metodą, jog ilgalaikėje perspektyvoje jis neatsibostų. Tikimės, jog šis mūsų straipsnis buvo naudingas.

Natūralu, jog visų žodžių žinoti neįmanoma, o ir nereikia. Tačiau visada turėsite patikimą pagalbą vertėją savo mobiliajame telefone. Tereikia mobilaus interneto ryšio.