Press "Enter" to skip to content

Energinio naudingumo sertifikatas: ką verta apie jį žinoti?

Taupyti energiją turėtų būti svarbu kiekvienam. Ir nesvarbu, kur ji yra naudojama. Kaip nustatyta, didžiausias energijos kiekis yra išnaudojamas pastatams. Todėl kiekvienas, bet šiek tiek rūpinantis aplinka, turėtų skirti tam didelį dėmesį. Vienas iš tokių požymių, kad energija yra naudojama tinkamai gali išduoti energinio naudingumo sertifikatas. Tad šiame straipsnyje apie tai papasakosime kiek plačiau.

Kas yra energinio naudingumo sertifikatas?

Energinio naudingumo sertifikatas yra privalomas norint statyti naujus namus ar kitas patalpas, kurių plotas yra didesnis nei 50 kv.m. Jeigu toks sertifikatas nėra išduodamas, tuomet galima visą namą ar tam tikrą dalį pripažinti kaip netinkamu naudoti. Be to jis yra naudingas ir tada, kai norima parduoti ar nuomoti butą/namą. Jis gali užtikrinti didesnę kainą, nes šiuo dokumentu galima parodyti, kad šildymo kainos bus mažesnės, nei kituose namuose (aišku, jeigu dokumente yra nustatytas tinkamas naudingumas).

Energinio naudingumo tipas

Energinio naudingumo sertifikate visada bus nurodomas energinio naudingumo tipas, į kurį patenka jūsų namas, butas ar kitos patalpos. Jos yra klasifikuojamos taip:

  1. A++ šiuo ženklu žymima aukščiausia naudingumo klasė. Vadinasi, jis beveik nenaudoja energijos ir yra labai ekonomiškas. Tokiame pastate yra labai minimalus šalčio tiltelių kiekis, yra sumontuota puiki vėdinimo sistema ir kt.
  2. A+ ir A ši naudingumo klasė yra vertinama taip pat labai gerai ir minimaliais kriterijais skiriasi nuo aukščiausios klasės. Tokiuose pastatuose taip pat yra užtikrintas puikus sandarumas, nedidelis šalčio tiltelių kiekis ir kt.
  3. B ir C ši klasė nėra pati blogiausia ir jai dar nėra taikomi griežti reikalavimai. Rekomendacijose nėra reikalaujama, kad būtų sudėtos tinkamos vėdinimo sistemos ir kt. Įvertinus tokia klase, reikia tik tinkamai apšiltinti patalpas.
  4. D ir E jeigu pastatas priskirtas šioms klasėms, vadinasi, kad jis yra neefektyvus ir naudoja labai daug energijos ir jis yra labai neekonomiškas.
  5. F ir G klasė, kuri yra pati blogiausia grupė. Į šią klasę priskirti pastatai sunaudoja beprotiškai daug energijos ir yra labai neefektyvūs.

Kokia jo išdavimo procedūra?

Šis dokumentas gali būti išduodamas tik tada kai yra atlikti visi reikiami veiksniai ir įvertinami vis aspektai. Jeigu visa informacija yra greitai surenkama ir iš kliento pusės nėra jokių uždelsimų dėl reikiamu dokumentų surinkimo, tai praktiškai šis procesas trunka tikrai neilgai. Apytiksliai viskas gali užtrukti iki 5 darbo dienų. Per šį laikotarpį atvyksta ekspertas, apžiūri reikiamą pastatą, įvertina reikiamus kriterijus, susirenka visus reikalingus dokumentus ir atlieka sertifikavimą, tai yra skaičiuoja naudingumą, pateikia rekomendacijas, kaip galima jį pagerinti.