Press "Enter" to skip to content

Ikimokyklinio ugdymo nauda vaikui ir jo tėvams

 Labai dažnai, kuomet yra pradedama žvalgytis privataus darželio, daugelis tėvų galvoja, kad tai yra svarbiausia pačiam vaikui ir juos pačius tai asmeniškai nelies. Aišku, tėvams tikrai nereikės eiti į darželį ir sėdėti ten ištisas dienas, tačiau kai kam net sunku įsivaizduoti, kaip labai jie gali būti susiję su juo. Tad ne tik vaikams yra naudingas, koks ikimokyklinis ugdymas bus vedamas darželyje, bet tokia informacija turi būti aktuali ir tėvams, nes jiems taip pat duos daug naudos. Tad šį straipsnį parengėme tam, kad būtų išsiaiškinta, kokią ikimokyklinio ugdymo naudą gauna vaikai ir tėvai.

Nauda vaikui

Bet kokiu atveju, privatus darželis duos kur kas didesnę naudą vaikui. Tad jis pirmiausia išmoks pakankamai ilgą laiką būti be tėvų, bus savarankiškesnis, tad ir namuose elgsis visai kitaip. Net tokie įprasti įgūdžiai kaip tvarkymasis, valgymas, ėjimas į tualetą bus elementarus ir vaikas šiuo atveju, tikrai patobulės. O būtent ir tokie dalykai įeina į ikimokyklinio ugdymo programą. Taip pat vaikai pradės po truputį mokytis ir svarbių dalykų, kurių reikės ateityje, tai yra raidžių pažinimo, skiemenų dėliojimo, skaičių pažinimo ir panašiai. Tad realiai vaikas eidamas kiekvieną dieną į privatų darželį tobulės sparčiai.

Nauda tėvams

Nors tėvai gali galvoti, kad pasirenkant privatų darželį nauda yra tik vaikui, tačiau ne ką mažesnę naudą gauna ir tėvai. Vien jau laiko atžvilgiu turi kur kas daugiau laisvesnio laiko, nei kad būnant visur drauge su vaiku. Kalbant apie patį mokymąsi, namuose vaikas gali kiek daugiau pailsėti, nes ikimokyklinis ugdymas vykdomas darželyje, todėl tiek daug mokyti vaiko nebereikia. Aišku, nereikia galvoti, kad viską reikėtų paleisti ir nieko nebemokyti, tačiau krūvis gali būti kiek mažesnis. Ir tėvai tikrai pamatys, kad vaikai tapo savarankiškesni, apie juos nereikia tiek suktis, kiek reikėdavo anksčiau, o dėl to tėvai gali tik džiaugtis.

Ar ikimokyklinis ugdymas yra reikalingas?

Vienareikšmiškai į šį klausimą galima atsakyti taip, ikimokyklinis ugdymas yra reikalingas, todėl nereikėtų net galvoti, kad vaikui privatus darželis yra nereikalingas. Tad tėvams anksčiau ar vėliau jo reikėtų pradėti ieškoti, kad būtų užsitikrinta vieta norimame privačiame darželyje, nes iš patirties galime pasakyti, kad populiariuose darželiuose ypač prieš rugsėjo mėnesį vietų skaičius yra pakankamai ribotas ir greitai tirpsta.