Press "Enter" to skip to content

Interjero aksesuarai: kokių dažniausiai daromų klaidų reikėtų vengti

Norint turėti jaukius namus, kambaryje vien sofos, keletos spintelių ir kitų pagrindinių dalykų nepakaks. Sukurti jaukumui reikalingos nedidelės detalė, kurios derėtų kambaryje. Aišku, jų turėtų būti su saiku, nes per didelis kiekis taip pat gali nepagerinti situacijos. Todėl šiame straipsnyje pateiksime dažniausiai pasikartojančias interjero klaidas, kurių privalu vengti.

Erdvės mažinimas

Tai turbūt dažniausiai pasitaikanti klaida, kuri yra daroma kuriant interjerą. Žmonės neretai nori taip išpuošti savo namus, kad dažnai persistengia. Tad jei jūsų butas ar kambarys yra nedidelis, visada interjero aksesuarus rinkitės su saiku. Jie neturėtų būti labai masyvus, kad mažintų erdvės plotą. Galbūt lentynoje pakaks keletos smulkių akcentų, kurie paįvairins visą lentynos plotą, tai galėtų būti vaza ar kelios nedidelės žvakės. Arba tuščioje sienos erdvėje tiks nedidelis paveikslas ar įrėminta nuotrauka. Tad pats pagrindinis patarimas, kurio privalu vadovautis yra nepersistengti ir į kambario interjero kūrimą reikėtų žiūrėti savikritiškai.

Vienodas spalvų pasirinkimas

Žinoma, kažkam vienodos spalvos visumoje gali atrodyti gražu. Jeigu taip yra, didelės klaidos nėra, bet vis dėl to, tokio dalyko reikėtų vengti. Kambaryje turėtų vyrauti kelios spalvos, kurios derėtų tarpusavyje. Ir interjero aksesuarai turėtų linkti į tų spalvų pusę. Taip kambaryje bus išlaikyta harmonija, jame galėsite nusiraminti ir atsipalaiduoti. Jei kambaryje vyrauja tik viena spalva, tuomet daugelio dalykų nebus galima pamatyti, jie susilies su visuma. Tarkim tokios pačios spalvos žvakė, nuotraukų rėmelis, megztas pufas ir sienų spalva. Tokių variantų reikėtų vengti ir geriau kambaryje įvesti keletą spalvų.

Nekeičiami interjero aksesuarai

Dar viena žmonių daroma klaida, kad jie savo namuose nekeičia interjero detalių. Tarkim nupirkta ir pastatyta žvakė lentynoje gali prastovėti penketą metų neliečiama. Arba pagalvėlės padėtos ant sofos nekeičiamos taip pat labai ilgus metus. Tad labai svarbu, bent jau kas kelis metus atnaujinti pačius smulkiausius interjero aksesuarus, taip galėdami pagyvinti ir atšviežinti kambarį. Nebūti jų pirkti naujų, jei tam nėra galimybės, tereikia pasitelkti fantaziją ir juos perdėti į kitas vietas, kur jos ne ką mažiau derėtų nei buvusioje ankstesnėje vietoje. Taip pat svarbu žinoti, jei aksesuaras turi paskirtį, kaip pavyzdžiui žvakė, ją privalu deginti, o nelaikyti lentynoje, kad ji dulkėtų. Tad tokių dalykų negailėkite ir kurkite nuostabią namų atmosferą ir mėgaukitės būdami juose.