Press "Enter" to skip to content

Intrastat ataskaita – kada reikalinga?

Turite nuosavą verslą ir tenka išvežti arba įvežti prekes iš/į užsienį? Tuomet, deja, jūsų buhalteriui atsiras papildomo darbo. Jeigu esate PVM mokėtojas ir jūsų išvežtų arba įvežtų prekių suma viršijo Intrastat ataskaitų teikimo ribas, tuomet jums reikės specialisto, kuris pildytų ataskaitas. Tai nesudėtingas procesas, tačiau tik tiems, kurie turi reikiamas žinias ir praktikos.

Ar galima šią ataskaitą vesti savarankiškai?

Kaip ir bet kuri kita ataskaita, Intrastat ataskaitos gali būti pildomos savarankiškai, tačiau tik tuo atveju, jeigu pildantis asmuo turi reikiamas žinias ir supranta ne tik teoriją, bet ir turi praktikos. Deja, bet neteisingai supildžius Intrastat ataskaitą, gali reikėtų ne tik susidurti su nesklandumais, bet ir toks poelgis gali turėti rimtų pasekmių. Tie, kurie atsakingai žiūri į savo verslą ir ataskaitas, jau seniai renkasi profesionalus, kurie ne tik kruopščiai viską supildo, bet ir atsako į rūpimus klausimus. Jeigu norite, jog Intrastat ataskaitos būtų pildomos teisingai ir nekeltų jums rūpesčių, tuomet pasirinkite specialistą, kuris galės tai padaryti už jus.

Kaip išsirinkti specialistą?

Kaip ir bet kurioje kitoje srityje, taip ir Intrastat ataskaitų vedime, gali pasitaikyti ir gerų specialistų, žinančių, kaip atlikti darbą profesionaliai, ir tokių, kurie dirba nelabai kruopščiai. Todėl reikia būti atidiems ir neskubėti priimti sprendimų. Visų pirma, kyla klausimas, kur rasti gerą specialistą? Šias paslaugas neretai teikia buhalterines paslaugas teikiančios įmonės, tačiau ne visos. Galite pasidomėti internete ir pasirinkti jums tinkamiausią agentūrą. Beje, atkreipkite dėmesį į tai, jog renkantis jums reikia ne tik tokio specialisto, kuris pildytų ataskaitas, bet ir tokio, kuris teiktų konsultacijas, atsakytų į rūpimus klausimus. Dėl to labai svarbu, jog su specialistu iš karto rastumėte bendrą kalbą ir nekiltų sunkumų bendraujant. Tokiu atveju ne tik nesusidursite su nesklandumais, bet ir visas procesas turėtų vykti sklandžiai. Specialistą pavyks greičiau rasti, jeigu ieškosite atidžiai ir vadovausitės ne kainos pasiūlymais, o specialisto patirtimi.