Press "Enter" to skip to content

Ką kiekvienas turėtų žinoti apie oro kondicionierius?

Oro kondicionieriai tikėtina yra daugelio namuose. Juos dažniausiai išsitraukiame tada, kai užplūsta dideli karščiai ir norime bent jau šiek tiek atsigaivinti. Tačiau neretas juos naudoja ir žiemos sezonu, kuomet namuose yra vėsu ir tiek šilumos nepakanka, todėl jie gali būti pirmoji išeitis, norint bent jau keliais laipsniais pakelti namuose esančią temperatūrą.

Kaip veikia oro kondicionieriai?

Nors oro kondicionierių rūšių galime atrasti pačių įvairiausių, tačiau jų esminis veikimo principas yra praktiškai toks pats. Mechanizmo viduje yra sumontuoti specialūs mazgai, kurių pagalba yra cirkuliuojamos tam tikros dujos. Jeigu pasirenkama, kad jis vėdintų orą, tuomet jis į save traukia šiltą orą, tas oras eina per tam tikrą angą, kuri padengta freonu ir tokiu principu šiltas oras atvėsta ir jis yra išleidžiamas. Taip veikdamas jis po truputį atvėsina namuose esantį orą. O jei pasirenkama, kad oras būtų šildomas, tuomet jis yra įsiurbiamas į save, praeina pro tam tikrą įšildytą spiralę, tokiu būdu patekęs oras sušildomas ir išleidžiamas.

Kodėl oro kondicionierius būtinas kiekvienuose namuose?

Tikriausia viena pagrindinių jo funkcijų, kodėl jį renkasi yra ta, kad per pačias karščiausias dienas jis galėtų atvėsinti orą. Tikriausiai nėra daugiau tokių efektyvių prietaisų, kas tai galėtų padaryti. Todėl turint tokį daiktą namuose, galėsite jaustis iš tiesų komfortiškai ir taip nepajusti didelių karščių, kurie vis labiau būdingi mūsų vasaros dienomis. Kai kurie žmonės dvejoja juos įsigyti, nes mano, kad toks daiktas užims namuose daug vietos. Tačiau oro kondicionieriai gali būti pačių įvairiausių rūšių ir dydžių, tad kiekvienas nesunkiai galės išsirinkti tokį, kuris ne tik atitiks jų poreikius, bet ir puikiai bus priderintas namuose.

Iš kokių oro kondicionierių rūšių galima rinktis?

Patys populiariausi oro kondicionieriai yra:

  1. Sieniniai. Tai viena perkamiausių oro kondicionierių rūšių, kadangi jie gali būti pritaikyti beveik visuose namuose, palyginti su kitais, jų kaina yra gera, valdymas nėra sudėtingas, o veikimas tylus. Jis gali atlikti kelias funkcijas, tai yra šildyti arba vėsinti orą.
  2. Kasetiniai. Tokia kondicionierių rūšis dažniausiai montuojama darbo aplinkoje, tai yra biuruose, nes puikiai gali aptarnauti dideles ir mažas erdves. Jų veikimas pakankamai tylus, todėl netrukdo kasdieninio darbo.
  3. Konsoliniai. Tokie kondicionieriai irgi dažniausiai išsirenkami ne namas. Jų montavimas dažniausiai atliekamas prie lubų ar grindų. Todėl juos nesunkiai galima pritaikyti įvairiose vietose.
  4. Mobilūs. Tokie oro kondicionieriai puikiai tinka ten, kur vis sunku išsirinkti vietą, kurioje galutinai reikėtų montuoti kondicionierių arba ten, kur tiesiog nėra pakankamai vietos įsigyti didesnio. Juos puikiai galima pastatyti ten, kur yra patogu ir nesudėtingai keisti jų stovėjimo vietą.