Press "Enter" to skip to content

Kad gautumėte paramą šilumos siurbliams oras vanduo, turite atlikti tokius etapus

Šilumos siurblys oras vanduo – tai įrenginys, kuriuo šilumos energija perduodama iš vienos vietos į kitą. Šilumos siurblys nėra nauja technologija – Kanadoje ir visame pasaulyje jis naudojamas jau kelis dešimtmečius. Šaldytuvai ir oro kondicionieriai yra įprasti šios technologijos pavyzdžiai. Šilumos siurbliai šilumą perduoda cirkuliuodami medžiagą, vadinamą šaldymo agentu, per garavimo ir kondensacijos ciklą.

Šilumos siurbliai gali būti naudojami šildymui, vėsinimui ir vandens šildymui. Priklausomai nuo konstrukcijos, jie gali išgauti šilumą iš oro, žemės arba vandens. Apskritai šilumos siurblys paima šilumą iš šaltų patalpų ir atiduoda ją į šiltas patalpas, todėl šaltos patalpos tampa vėsesnės, o šiltos – šiltesnės.

Norint gauti paramą šilumos siurbliams oras vanduo, atlikite šiuos veiksmus:

1 žingsnis: konsultacija su specialistu, kad būtų nustatyti namo poreikiai ir parinktas tinkamas šildymo ar vėsinimo sprendimas, sistemos galingumas.

2 žingsnis: Paraišką APVA pateikti iki nurodytos datos. Per 30 dienų nuo kvietimo pabaigos APVA informuos jus apie kompensacinės išmokos rezervavimą arba registracijos formos atmetimą, paaiškindama atmetimo priežastį. Pasitikrinti paraiškos atsakymą galite prisijungę prie apvis.apva.lt

3 žingsnis: Gavę teigiamą atsiliepimą, kad parama šilumos siurbliams oras vanduo yra rezervuota Jums, tai reiškia, kad galite pradėti šilumos siurblio oras vanduo pirkimą. Susisiekę su specialistais, kurie specializuojasi šilumos siurblių montavimu, kad susitartumėte dėl darbų pradėjimo.

Gavus neigiamą atsakymą dėl paramos gavimo, įvairios įmonės bendradarbiauja su keletu bankų, kurie gali pasiūlyti palankias paskolos gavimo sąlygas.

4 žingsnis: Norint gauti kompensaciją, šilumos siurblys turi būti sumontuotas per 9 mėnesius nuo EAPA kvietimo teikti paramą. Šilumos siurblys turi pagaminti ne mažiau kaip 3 000 kWh per metus. Be to, turite turėti šilumos akumuliacinę talpyklą ir būti prijungtas prie elektros tinklo.

Po šilumos siurblio įrengimo, įmonės paruošia visus reikalingus dokumentus, kurie patvirtina atliktus darbus. Gavę paruoštus dokumentus, turėsite juos pateikti prisijungę prie APVA sistemos, adresu: apvis.apva.lt

5 žingsnis: Jei įsirengėte šilumos siurblį arba įregistravote jį įrengti, bet dar neišmontavote senojo katilo, APVA kompensuos tik pusę paramos sumos. Jei APVA pateikia dokumentus ir įrodymus, kad senas katilas išmontuotas ir perduotas atliekų tvarkytojams, gausite pilną paramą šilumos siurbliams oras vanduo sistemos įsirengimui išmokama per 60 kalendorinių dienų nuo dokumentų pateikimo.