Press "Enter" to skip to content

Kai reikalingas skolos išieškojimas

Nors skolų išieškojimu ir pardavimu užima nemažai įmonių Lietuvoje antstolių kontorų, ši paslauga vis dar yra apaugusi įvairiais mitais. Pasitaiko vis dar manančių, kad skolos išieškojimas yra nelegalus ir dažniausiai tai atliekama pasitelkus nešvarius metodus ar net fizinę jėgą. Visa tai tėra mitas.

Iš tiesų skolų išieškojimai atliekami pagal visus Lietuvos galiojančius teisės aktus, tad jeigu turite skolininką ir norite atgauti skolą, galite kreiptis į skolos išieškotoją ir legaliai susigrąžinti savo pinigus.

Kokias skolas galima išieškoti?

Skolų išieškojimas padeda patiems įvairiausiems žmonėms ir įmonėms. Dažniausiai dėl šio paslaugos kreipiamasi, kai paimami kreditai ar paskolos ir jie negrąžinami. Taip pat dėl skolų išieškojimo galima kreiptis, kai paslaugų pirkėjas nesumoka už gautas paslaugas. Taip pat ir tuomet, jeigu darbdavys laiku nemoka atlyginimo arba visai atsisako jį išmokėti. Visais šiais atvejais verslui ar asmeniui sudėtinga kovoti vienam. Dažnai nesąžiningi skolininkai tuo ir naudojasi. Todėl skolos išieškojimas yra geras tokios nemalonios situacijos sprendimo būdas.

Kur ieškoti skolininko?

Geriausia ieškoti tokių paslaugų internete. Lietuvoje šias paslaugas teikia nemažai verslo subjektų. Procesas yra labai nesudėtingas ir greitai galite gauti atsakymą, ar Jūsų skola gali būti perimta kito administratoriaus. Tam reikia turėti visus skolą įrodančius dokumentus, tokius kaip sutartys, skolos lapeliai, elektroniniai laiškai, kiti svarbūs įrodymai. Kai išieškotojas peržiūrės šią informaciją, patvirtins, ar ši skola gali būti išieškoma.

Kartais manoma, kad skolų išieškojimas yra susijęs tik su verslu. Tačiau šiandien Lietuvos įstatymai leidžia skolas išieškoti ir iš juridinių asmenų, ir iš fizinių asmenų. Svarbiausia turėti visus skolą įrodančius dokumentus.

Kiek kainuos skolos išieškojimas?

Geriausia žinia yra ta, jog skolų išieškojimas yra ne tik naudingas, bet ir nebrangus dalykas. Jeigu ieškote, kas išieškotų skolą iš Jūsų skolininko, įvertinkite bent kelis šias paslaugas teikiančių įmonių pasiūlymus. Daugelis jų dirba netaikydamos jokio administracinio mokesčio, nes už darbą sumoka skolininkas. Be to, vyrauja praktika, kai už skolos išieškojimą mokamas tik sėkmės procentas. Tai reiškia, kad mokestį reikės sumokėti tik tuomet, kai atgausite savo pinigus. O tai yra puiki motyvacija. Ir dar geriau – kai kurios įmonės siūlo pasinaudoti jų paslaugomis nemokamai. Pavyzdžiui, pirmos užsakomos skolos išieškojimas siūlomas nemokamai.