Press "Enter" to skip to content

Kaip apsaugoti žemės ūkio techniką nuo vagių?

Daugelyje valstybių daugėja žemės ūkio technikos vagysčių, Lietuva šiuo atveju nėra išimtis. Daugelio žemės ūkio technikos vienetų kaina siekia tūkstančius, todėl nenuostabu, kodėl vagys taikosi į ūkius. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime keletą būdų, kaip galite apsaugoti savo žemės ūkio techniką nuo vagysčių.

Kaip apsisaugoti nuo vagystės?

  • Įrenkite signalizacijos sistemą. Signalizacijos sistemos įrengimas jūsų žemės ūkio technikoje yra puikus būdas atbaidyti potencialius vagis ir įspėti jus, kai kas nors bando įsilaužti. Signalizacijos sistemą taip pat galima prijungti prie centrinės stebėjimo stoties, todėl, jai suveikus, galite iš karto gauti pranešimą ir imtis atitinkamų veiksmų.
  • Investuokite į GPS sekimo įrenginį. Tai dar vienas puikus būdas užkirsti kelią vertingos įrangos vagystėms. GPS sekimo įrenginys leidžia nuolat stebėti tikslią jūsų mašinų buvimo vietą ir netgi gali jus įspėti, jei jos buvo išvežtos iš joms skirtos vietos.
  • Naudokite apsaugos kameras arba judesio jutiklius. Aplink ūkį įrengtos apsaugos kameros arba judesio jutikliai gali padėti aptikti bet kokią įtartiną veiklą, todėl prireikus galėsite greitai imtis veiksmų. Jos taip pat gali vizualiai atbaidyti potencialius vagis, kurie gali dukart pagalvoti prieš bandydami vogti iš teritorijos, stebimos apsaugos kameromis ar judesio jutikliais.
  • Saugiai užrakinkite nenaudojamus aparatus ir paslėpkite juose visus vertingus daiktus. Daugelis vagių ieško lengvų taikinių, pavyzdžiui, neužrakintų mašinų, kuriose laikomi vertingi daiktai, pavyzdžiui, įrankiai, atsarginės dalys ir t. t., todėl įsitikinkite, kad visos nenaudojamos mašinos yra užrakintos, o vertingi daiktai saugiai paslėpti jose, kad jų nepamatytų pėsčiomis ar automobiliu važiuojantys potencialūs vagys.
  • Brangią techniką laikykite angaruose, arba garažuose, jei juos turite. Labiausiai pažeidžiamos vietos, aplink ūkį, yra paprastai tiesiog lauke stovintys mašinos ir kiti aparatai.
  • KASKO draudimas nuo vagysčių. Daugelis draudimo bendrovių teikia KASKO draudimą, kurio pagalba galite būti apsaugoti nuo vagysčių. O ir joms įvykus gauti kompensaciją.

Žemės ūkio technika reikalauja papildomos priežiūros. Laikydamiesi šių veiksmų, galite būti ramūs žinodami, kad jūsų vertingas turtas yra maksimaliai apsaugotas nuo būsimų nusikaltėlių, ieškančių lengvų taikinių, o rizika yra minimali – tai užtikrina ramybę dabar ir ateityje.