Press "Enter" to skip to content

Kaip aš dariau stumdomas kambario duris?

Prieš gerą dešimtmetį buvo labai populiaru įsirengti bendrą virtuvę su gyvenamuoju kambariu. Taip butas būdavo erdvus, tačiau vieną dieną situacija pasikeitė. Šeima pagausėjo. Netikėtumas buvo tik tas, kad ne vienu, o iš karto dviem nariais. Mažas miegamasis buvo greitai perdarytas į vaikų kambarį, o suaugusieji persikraustė gyventi į svetainę su virtuve. Patikėkite, tai labai prasta išeitis. Teko statyti sieną ir pasidaryti mažą miegamąjį.

Kai pradedi suktis iš padėties, pamatai, kad atsiranda tam tikrų nelabai įprastų sprendimų. Toks buvo mažas, bet pakankamai ilgas koridorius. Liko tik nuspręsti, ką daryti su durimis. Įstačius paprastas duris, tektų paaukoti arba viduje esančią erdvę, arba saugumą.

Taip ir gimė projektas – padaryti stumdomas duris į miegamąjį. Jos nebūtų sandarios, tačiau privatumo suteiktų. Be to, neužimtų vietos.

Problemos

Iš karto kilo problema – iš kur gauti 2,75 m aukščio duris? Ši problema buvo greitai išspręsta, nes tam reikalui, kuo puikiausiai tiko paprasta laminuota 25 mm storio baldinė plokštė. Tiesa, svėre ji ne vaikiškai, todėl iš karto reikėjo pasirūpinti kokybiška baldų furnitūra – profiliais ir ratukais. 

Visada galvojau, kad būtent baldų furnitūra bus problematiškiausia vieta. Viskas pasirodė kiek kitaip. Visą reikalingą„Hettich“ baldų furnitūrą įsigijau internetu. O štai durų plokštės teko laukti gana ilgai. Jau nekalbant apie jos užnešimą į 8 aukštą. Pamenat, ji 2,75 m aukščio ir beveik 1,5 m pločio.

Kai furnitūra nupirkta, o plokštė kaimynų pagalba užnešta, prasidėjo kitos problemos. Pasirodė, kad lubos yra nelygios. Štai čia teko nemažas iššūkis. Kaip po gana siauru viršutiniu profiliu tam tikrose vietose pakišti šiek tiek medienos, kad lubos išsilygintų? Priešingu atveju vienas iš ratukų tiesiog išvažiuoja, nes profilį tampriai prisukus, jis tampa… banguotas.

Bent su grindimis viskas buvo gerai tol, kol neteko pasirūpinti stabdymo mechanizmu.

Kadangi viską dariau pats, o tikrai nesu baldų meistras, apie tylaus uždarymo mechanizmą buvau visai pamiršęs. Įsivaizdavau, kad bėgelio pabaigoje tiesiog į grindis ir lubas įveršiu po medvaržtį iš vienos ir kitos pusės ir viskas – durys į juos atsirems ir neišvažiuos. Iš pradžių taip ir buvo. Bet keletas smarkesnių durų pastūmėjimų ir visi varžteliai išlakstė į šipulius. Teko galvoti, kaip dar galima stabdyti masyvias slankiojančias duris. Vienu metu net maniau, kad reiktų įsigyti obliuotų medienos tašelių ir iš jų padaryti stabdymo mechanizmus. Laimei, „Hettich“ turi ką pasiūlyti visais gyvenimo atvejais. Įsigijau specialius tylaus uždarymo  mechanizmus. Kai vaikai paaugo, jie labai pravertė, nes keletą kartų maniau, kad viskas lūš kartu su gipso kartono siena… Dar teko įsigyti ir specialius šepetėlius, kuriuos priveržiau durų vidinėje pusėje. Taip sandarios stumdomos durys tapo dar sandaresnėmis.

Kokybiška „Hettich“ baldų furnitūra iš https://hetlita.lt/ yra skirta būtent tokiems atvejams – kai reikia mąstyti nestandartiškai ir reikalingas itin didelis patvarumas. Masyvios durys gali iškristi ir sužaloti vaikus ar net suaugusius, todėl saugumas buvo labai svarbus momentas.