Press "Enter" to skip to content

Kaip atskirti, kada kyla paranoja, o kada grėsmė gyvybei?

Fizinė apsauga Lietuvoje nėra labai įprasta paslauga. Galbūt dėl to, jog daugeliui atrodo, kad fizinės apsaugos gali prireikti tik tuomet, kai kyla labai didelė grėsmė gyvybei. Tačiau kuo skiriasi didelė grėsmė nuo mažos grėsmės, kai kalba eina apie žmogaus gyvybę? Nenuostabu, kad kartais žmonėms atrodo, kad fizinė apsauga žmogui reikalinga ir dėl paranojos, o ne dėl tikros grėsmės. Kaip yra iš tikrųjų? Paranoja neatsiranda iš bet kur. Jei žmogus gyvenime neturėjo problemų su psichika ar kokių nors traumų, tuomet mažai tikėtina, kad staiga pradėjo jausti paranoją be jokio pagrindo. Žinoma, kai kyla grėsmė, tuomet kyla ir paranoja. Tačiau nereikia pervertinti šios situacijos. Nebūtina iš karto kreiptis į psichologą dėl nedidelės paranojos, ypač, jei gresia tikra grėsmė.

Kur kreiptis, jei kyla paranoja?

Kilus paranojai, reikia kreiptis į psichiatrą, kuris nukreiptų tinkama linkme. Kartais užtenka tik psichologo pagalbos ir konsultacijų, tam tikrais atvejais reikia ir daugiau pagalbos. Pasitaiko, kad žmonėms reikia ne tik psichologo, bet ir psichoterapeuto ar net psichiatro pagalbos. Dėl paranojos kai kuriais atvejais gali tekti atsidurti ir psichiatrinėje, tačiau tik adekvačiai įvertinus situaciją. Jei žmogui kyla paranoja be jokios priežasties ir ji kenkia gyvenimo kokybei, tuomet būtinai reikia ieškoti pagalbos.

Kur kreiptis, jei kyla grėsmė?

Jaučiate, kad paranoja kyla ne be priežasties, o dėl realios grėsmės? Tuomet jums būtina fizinė apsauga. Pagalba gali padėti ne tik jums suprasti, kad esate saugomas ir sumažinti paranoją, bet ir išsaugoti gyvybę. Visgi fizinę apsaugą rinktis reikia labai atidžiai. Tam tikrais atvejais reikia nepamiršti, kad ne bet kuris apsaugos darbuotojas bus motyvuotas rizikuoti savo gyvybe dėl jūsiškės. Todėl reikia būti atidiems ir pasirinkti įmonę, kuri samdo tik profesionalius darbuotojus, kurie turi nesuteptą praeitį ir gali užtikrinti, kad apsaugos saugojamą asmenį. Pasirinkus tinkamą apsaugą, galima net neabejoti, kad būsite apsaugotas ir nekils pavojus bei išvengsite nesklandumų.