Press "Enter" to skip to content

Kaip išnaikinti skruzdes namuose?

Kaip išnaikinti skruzdes namuose?

Namuose skruzdės atsiranda tuose vietose, kur atranda įvairiausių maisto likučių, todėl virtuvėje visada turėtų būti švaru. Skruzdės mėgsta šilumą, todėl kai randa  bet kokį plyšį lenda  į namus ir labiausiai mėgsta saldų maistą, uogėnę, medų, cukrų, todėl reikalinga užtaisyti plyšius su specialiomis priemonėmis, kad  nepatektų į namus skruzdės ir maistą laikyti sandariuose induose, prižiūrėti švarą ir tvarką namuose. Vienas išnaikinimo būdu yra citrusinių vaisių ir acto mišinys. Skruzdžių naikinimas galimas su specialiais chemikalais, jų nusipirkti galima prekybos centruose, tačiau reikia pasirūpinti savo saugumu, išpurškus namus, po to gerai išvedinti. Jeigu namų sąlygomis nepavyksta išnaikinti, tuomet užsisakyti kenkėjų naikinimo paslaugą.

Kaip skruzdes naikinti lauke?

Vienas naikinimo būdu- sausi boro rūgšties milteliai, jų galima nusipirkti vaistinėse. Boro rūgšties miltelius sumaišyti su cukraus pudra arba su kiaušinio tryniu ir paberti šalia skruzdėlyno, saulėta dieną. Galima naikinti ir su actu, sumaišius su karštu vandeniu, paruoštas tirpalas užpilamas ant skruzdžių, kad visiškai jas išnaikinti šią procedūrą gali tekti kartoti kelis kartus. Žmonės dažniausiai turi problemų su skruzdelėm- juodoji sodinė, jos greitai veisiasi, lenda į maistą, cukrų, šiltnamius. Suaugusios skruzdelės maitinasi angliavandeniais, saugo amarus ir juos veisia, amarai yra kenksmingi vabzdžiai augalams, veisiasi ant daržovių, o skruzdės  juos perneša  nuo vienų augalų ant kitų, todėl jas reikia naikinti.

Miško skruzdėlės

Miško skruzdelės gyvena miške, susibūrę į aukštus skruzdėlynus, naikina kitus kenkėjus ir gerina dirvožemį, žmogui retai kenkia, tačiau jos gali platinti piktžolių sėklas ir veisti amarus. Miške pasitaiko vadinamų- Mimikos plėšrių skruzdėlių, jos skaudžiai kanda, veisiasi po akmenimis, tarp augalų šaknų, jos taip pat naikina kenkėjus ir veisia amarus. Jeigu miške esantys dideli skruzdėlynai niekam netrukdo, jiems  nereikia nieko daryti, tačiau jeigu jie randasi nepageidaujamoje vietoje, tuomet galima skruzdėlyną pernešti į kitą vietą miške. Reikalinga į plastikinius maišus sukrauti antžeminę skruzdėlyno dalį, užklijuoti maišą lipnia juosta, kad skruzdės nepabėgtų ir viską daryti greitai. Po to keliauti į naujai iškastą duobę miške ir supilti antžeminę skruzdėlyno dalį.