Greitis yra daugelio avarijų priežastis. Kuo greičiau vairuojate, tuo didesnė tikimybė patekti į avariją ir jos sunkumas. O rizika į ją papulti priklauso nuo transporto priemonės greičio, vairavimo sąlygų bei kelio dangos. Tad šiandien norime apie tai plačiau pasikalbėti su savo skaitytojais.
Svarbiausia būti dėmesingiems ir laikytis kelių eismo taisyklių reikalavimų
Pirmiausia turite sužinoti, koks yra leistinas greitis kelyje, kuriuo važiuojate. Tai galite padaryti ieškodami kelio pakraščiuose esančių ženklų arba patikrinę žemėlapį. Sužinoję leistiną greitį, visada važiuokite mažesniu nei leistinas greičiu.
Jei važiuojate vietovėje, kurioje yradaug pėsčiųjų ar kitų eismo dalyvių, gali tekti važiuoti dar lėčiau, nei nurodyta greičio ribose. Atkreipkite dėmesį į aplinką ir važiuokite saugiu greičiu, atitinkančiu esamas sąlygas.
Taip pat turėtumėte atsižvelgti į oro sąlygas ir atitinkamai reguliuoti greitį. Jei lyja arba sninga, turėsite sulėtinti greitį. Galiausiai, visada įsitikinkite, kad tarp jūsų ir priekyje važiuojančio automobilio liko pakankamai vietos. Taip turėsite laiko prireikus sustoti.
Tad koks leistinas greitis autostradoje Lietuvoje? Ir kituose keliuose?
Lietuvoje greitkeliuose leistinas greitis yra vasaros metu yra 130 km/h, o žiemos metu 110 km/h , kituose keliuose – 90 km/h. Gyvenvietėse leistinas greitis yra 50 km/h.
Tačiau tai yra tik teisės aktais nustatytos ribos. Visada turėtumėte važiuoti atsižvelgiant į aplinkos sąlygas – saugiu greičiu. Jei važiuojate vietovėje, kurioje yradaug pėsčiųjų ar kitų eismo dalyvių, gali tekti važiuoti dar lėčiau nei leistinas greitis. Atkreipkite dėmesį į aplinką ir važiuokite saugiu greičiu, atitinkančiu esamas sąlygas.
Taip pat greitį turite pasirinkti pagal savo transporto priemonę, Ypatingą dėmesį reikia skirti padangoms. Turite jas naudoti pagal sezoniškumą ir įsitikinti, jog jos vis dar tinkamos eksploatuoti. Tai vienintelė automobilio dalis, kuri turi tiesioginį kontaktą su kelio danga ir yra atsakinga už Jūsų saugumą kelyje.
Tikimės, kad ši informacija padės jums pasirinkti saugų greitį vairuojant. Nepamirškite visada būti atidūs ir laikytis kelių eismo taisyklių. O jei kada nors suabejosite, geriau važiuoti lėčiau nei rizikuoti patirti avariją.