Press "Enter" to skip to content

Kaip teisingai irkluoti?

Kaip teisingai irkluoti?

Irklenčių sportas atsirado jau 1960 metais, o dabar jis tampa labai populiarus visur. Irklenčių nuoma atsidarinėja vis daugiau punktų, kadangi susilaukia didelio susidomėjimo.

Kaip teisingai reikėtų laikyti irklą?

Kartais teisingo irklo laikymas gali atrodyti juokingai, tačiau tai padeda gerinti pusiausvyrą ir leidžia sutaupyti energiją. Irklas turėtų būti pasviręs į jus. Problema, kad dauguma pradedančiųjų laiko irklą nuo savęs, o taip sukuriamas pasipriešinimas, kuomet irklas semia vandenį. Netinkamas irklo laikymas išeikvoja jūsų energiją ir sulėtina. Laikykite irklą, kad jis nukryptų nuo jūsų ir stumtų vandenį žemyn, o tuomet galėsite sklandžiai slysti vandeniu.

Taipgi svarbi rankų pozicija, abi rankos neturėtų būti ant irklo koto. Jeigu irkluojate su dešine ranka, tuomet jūsų dešinė ranka turėtų būti ant koto, o jeigu kaire ranka, tuomet kairė ranka ant koto. Kita ranka turėtų būti ant irklo viršaus. Su tokia rankų pozicija, jūs galėsite atlikti ilgesnį smūgį ir tolygiai paskirstyti smūgio įtampą ant kūno.

Kaip teisingai irkluoti?

Jau sužinojote apie teisingą irklo laikymą, tačiau turėtumėte žinoti, kaip teisingai jį naudoti. Yra tam tikros technikos, kurios leidžia efektyviai slysti vandeniu, neįdedant jokių pastangų. Irklavimas labai panašus į baidares. Laikykite irklą kaip nurodėme ankščiau, ištieskite rankas į priekį, link tos pusės, kuria irkluojate pirmiausia. Tuomet įdėkite irklą į vandenį ir veskite jį per vandenį lygiagrečiai su irklente. Irklo pilnai neištraukinėkite iš vandens, o vietoje to, geriau pasukite jį nuo savęs.

Jums nebūtina atsistoti

Jums nebūtina stovėti ant irklentės, o galite tiesiog būti atsiklaupę. Taip efektyviau jūs suprasite kaip veikia irklavimas. Išmoksite kaip efektyviai irkluoti, kuomet esate ant irklentės, o tuomet galėsite bandyti atsistoti.

Vėjuotomis dienomis yra labai sunku irkluoti atsistojus. Negalvokite, kad būtina irkluoti atsistojus, kadangi ne visi taip irkluoja.

Pasižiūrėkite orus

Prieš vykstant irkluoti, siūlome pažiūrėti orų prognozes. Jeigu esate naujokai, nesiūlome vykti ypatingai vėjuotomis dienomis. Vėjuotos dienos nėra tinkamos lengvam irklavimui. Irkluoti bus sunkiau, nes vanduo bus tirštesnis.