Press "Enter" to skip to content

Kaip tikrinimo aparatai padeda kovoti su klastojimu

Pinigų padirbinėjimas yra vis didesnė problema. Vien 2018 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo aptikta ir konfiskuota daugiau kaip 200 mln padirbtų dolerių. Laimei, pažangios technologijos sukūrė naują kovos su padirbinėjimu būdą – pinigų tikrinimo aparatus. Šiuose aparatuose naudojami sudėtingi algoritmai ir vaizdavimo technologijos, kad būtų galima greitai ir tiksliai aptikti padirbtus banknotus. Panagrinėkime, kaip tai veikia ir kodėl tai labai svarbu siekiant apsaugoti mūsų finansų sistemą.

Kas yra valiutos tikrinimo mašinos?

Valiutos tikrinimo aparatai – tai prietaisai, skirti banknotams nuskaityti ir greitai bei tiksliai aptikti padirbtus banknotus. Juose naudojami specialūs algoritmai kartu su vaizdavimo technologijomis, kad per sekundės dalį atpažintų ir identifikuotų netikrus banknotus. Šie aparatai taip pat gali aptikti padirbtą popierių, iš kurio gaminami netikri banknotai, ir padirbtą rašalą, naudojamą jiems gaminti. Dėl to jie neįtikėtinai efektyviai aptinka net pačias sudėtingiausias klastotes.

Kaip veikia tikrinimo mašinos?

Pinigų tikrinimo aparatas veikia skenuodamas banknotą infraraudonųjų spindulių kamera, kuri matuoja unikalias kiekvieno banknoto savybes, tokias kaip dydis, spalva, tekstūra, storis ir kt. Tuomet aparatas šiuos matavimus palygina su atmintyje saugoma autentiškų banknotų duomenų baze, todėl gali greitai ir tiksliai nustatyti visus galimus padirbtus banknotus. Be to, daugelyje tikrinimo aparatų yra specialios funkcijos, pavyzdžiui, ultravioletinės šviesos skeneriai, kurie gali padėti aptikti papildomus kai kurių banknotų apsaugos požymius, įskaitant plika akimi nematomus vandens ženklus ar hologramas.

Kodėl pinigų tikrinimas yra būtinas?

Pinigų tikrinimo aparatai teikia neįkainojamą paslaugą kovoje su padirbinėjimu, nes yra greitas ir patikimas būdas nustatyti netikrus banknotus, kol jie dar nepateko į apyvartą arba nepateko nieko neįtariantiems klientams, kurie gali prarasti savo sunkiai uždirbtus pinigus, jei patys nežino, kaip atpažinti padirbtus pinigus. Be to, šie aparatai padeda bankams apsaugoti savo finansines sistemas nuo galimų sukčių, bandančių į apyvartą išleisti netikrus banknotus, kurie, jei nebūtų kontroliuojami, galėtų destabilizuoti ekonomiką ir padaryti didelę žalą.

Ką daryti, jei gavote netikrų pinigų?

Jei gavote padirbtų pinigų, svarbu imtis reikiamų priemonių, kad jie nepatektų į apyvartą. Pirmasis žingsnis – nunešti banknotą į vietinį banką ir paprašyti, kad jį patikrintų valiutos tikrinimo aparatu. Jei paaiškės, kad banknotas yra tikras, paprastai jums bus grąžinti visi pinigai. Tačiau jei jei nustatoma, kad jis padirbtas, bankas paprastai banknotą pasilieka ir praneša apie jį atitinkamai teisėsaugos institucijai. Svarbu atminti, kad jei sąmoningai priimsite padirbtą banknotą arba jį perduosite, jums gali grėsti rimtos teisinės pasekmės.