Press "Enter" to skip to content

Kaip tinkamai pasirinkti saulės elektrinę?

Saulės elektrinės – investicija, kuri atsipirks tik tuomet, jei tinkamai pasirinksite įrangą. Norint, jog saulės elektrinės veiktų tinkamai, labai svarbu pasirinkti patikimą gamintoją, kuris pasiūlys ne tik kokybiškus gaminius, bet ir ilgalaikę garantiją. Toliau seka galia, kuri ir turi būti pagrindinis kriterijus, renkantis saulės elektrinę. Jei galia bus per didelė arba per maža, tuomet įranga negalės tinkamai dirbti ir gali neatsipirkti. Tad jei norite tinkamai pasirinkti saulės elektrinę, apskaičiuokite, kiek elektros energijos suvartojate ir ar ruošiatės suvartoti daugiau ateityje. Renkantis saulės elektrinę, konsultacija su specialistais yra neišvengiama. Tad skirkite daugiau laiko paieškoms ir raskite bent kelis kvalifikuotus specialistus, kurie, atsižvelgdami į jūsų situaciją, pasakys, ko jums reikia.

Kas bus, jei pasirinksite per mažą saulės elektrinę?

Pasirinkus per mažą saulės elektrinę, mažai tikėtina, jog ji pagamins tiek energijos, kiek jūs suvartosite. Todėl už papildomą elektros energiją jums reikės mokėti. Tad per maža saulės elektrinė neleis visiškai nemokamai naudotis elektros energija. Visgi, jeigu šiuo metu turite nedidelį biudžetą ir galite sau leisti įsigyti tik mažą saulės elektrinę, nors reikia didelės, tuomet pirkite mažesnę ir sutaupykite bent šiek tiek arba imkite paskolą ir įsigykite saulės elektrinę, kuri patenkins visus jūsų poreikius.

Ar verta pirkti per didelę saulės elektrinę?

Pirkti didesnę saulės elektrinę taip pat neapsimoka, kadangi ji gali neatsipirkti. Kuo didesnio galingumo yra saulės elektrinė, tuo brangiau ji kainuoja. Jei saulės elektrinė pagamins per daug energijos, kurios nepanaudosite, tuomet nuostolių nepatirsite. Tačiau nepamirškite, kad būsite įsigiję brangesnę saulės elektrinę, nors galėjote pirkti ir pigesnę. Tad atsipirkimo laikotarpis automatiškai prasitęs. Kam pirkti per didelio galingumo saulės elektrinę ir mokėti brangiau? Pasidomėkite, kokio galingumo jums reikia, kad išvengtumėte šios situacijos.

Kokios priežiūros reikalauja įranga?

Nesvarbu, kokia bus saulė elektrinė, jai priežiūros skirti reikės labai mažai. Vos kelis kartus per metus reikės nuvalyti modulius ir užtikrinti, jog saulės elektrinė būtų patikrinta specialistų.