Press "Enter" to skip to content

Kaip tinkamai prižiūrėti automobilį?

Automobilio priežiūra – į ką atkreipti dėmesį?

Automobiliai tapo mūsų gyvenimo dalimi, darbo priemone, o kartais ir būtinybę, jeigu dirbame kur nors užmiestyje. Jie kaip ir visi eksploatuojami daiktai dyla, nesvarbu ar Jūsų automobilis yra apynaujis, ar senutėlis, vis tiek turite skirti tam tikrą priežiūrą, jeigu norite, jog jis ilgiau Jums tarnautų. Periodiniai aptarnavimai reikalingi visiems: tepalų keitimas, padangų montavimas, stabdžių diskų keitimas. Kalbant apie neplanuotus remontus, tai važiuoklės remontas, turbinų keitimas, elektronikos problemos. Taip pat reikia turėti patikimus autoserviso meistrus, kurie galėtų kokybiškai ir laiku diagnozuoti defektus ir juos pataisyti. Iš pažiūros nesunkiai atliekami darbai gali tapti didele problema, jei remontai bus atlikti nekokybiškai. Tad šiame straipsnyje norime pasidalinti patarimais, kaip labiau tausoti automobilį, o prireikus pasirinkti tinkamą autoservisą Vilniuje, ar kitame Lietuvos mieste.

Patarimai auto priežiūrai

  • Periodiškai patikrinkite alyvos ( tepalų) lygį automobilyje. Taip pamatysite ar variklis „nevalgo“ tepalo, ar nėra kokio nors nutekėjimo. Šie dalykai svarbus tiek Jums dėl saugumo, tiek dėl aplinkos. Taip pat įsivertinkite, jog dyzeliniai automobiliai nuvažiavus daugiau kilometrų sudegina tam tikrą tepalo dalį, tad patariame bagažinėje turėti tepalo dapylimui atsargai. Taip išvengsite nereikalingo streso.
  • Išgirdus neaiškius garsus iš variklio, ar važiuoklės, neatidėliojant ieškokite kuri dalis neveikia, ir pasitarkite su savo autoserviso specialistais, ar galite tęsti kelionę. Kai kuriais atvejais atsiradę remontai nėra rimti, o kai kuriais automobilį eksploatuoti nepatartina ir pavojinga. Atminkite, laiku pastebėtas ir pašalintas defektas nesukels grandininės, kitų auto komponentų dalių gedimo reakcijos.
  • Venkite greito važiavimo duobėtu keliu. Galite sugadinti padangas, pažeisti važiuoklę, ar ratlankius. Tai yra pavojinga Jums ir aplinkiniams. Kiekvienu atveju įsivertinkite savo galimybes.
  • Žiemos metu, esant šaltam varikliui nepatariama už kelti apsukas ir spausti greičio pedalo. Žiemos metu tepalas yra klampesnis, lėčiau susivaikšto po sistemą, o kaip žinote, nesant pakankamam tepalo lygiui – dėvisi variklio dalys ir komponentai. Tokie poelgiai gali iššaukti variklio gedimus, kurie brangiai kainuoja tiek laiko atžvilgiu, tiek finansais.
  • Naudokite tinkamas padangas ir pasirinkite saugų greitį. Juk žinote, jog padangos, turbūt vienintelis komponentas, kuris tiesiogiai turi sąlytį su automobiliu ir keliu. Taip pat patariame pasitikrinti padangų slėgį bent kartą per savaitę ar dvi.

Tekstas paruoštas istaiga.lt komandos, tikimės, jog jis bus naudingas.