Press "Enter" to skip to content

Kas yra geologiniai tyrimai?

Kas yra geologiniai tyrimai?

Statote namą? Jeigu ką tik pradėjote, tuomet greičiausiai dar nespėjote suprasti, jog tai ne tik ilgas procesas, bet ir reikalaujantis labai daug žinių. Statant namą labai svarbu suprasti, jog kiekviena detalė yra labai svarbi ir neturėtų būti užmiršta. Net ir tokia dalis kaip gruntas yra ypatingai svarbi. Kodėl? Nes ignoruojant gruntą gali tekti ateityje susidurti su tuo, jog skilinėja sienos ir panašiai. Būtent tam ir naudojami geologiniai tyrimai – jų metu ištiriamas gruntas. Šių tyrimų esmė yra labai paprasta – bandoma išsiaiškinti, ar tiriamas gruntas atitinka inžinerines geologines sąlygas.

Kaip atliekamas šis tyrimas?

Geologiniai tyrimai daugeliui kelia sumaištį. Kai kurie net neįsivaizduoja, kas tai yra, todėl jiems sudėtinga suprasti ir darbų eigą. Jeigu nusprendėte, jog jums reikalingas šis tyrimas, tuomet būtinai susipažinkite su darbais prieš pasirinkdami šį tyrimą:

  • Pirmas etapas – sudaromos geologinių tyrimų užduotys. Šio etapo metu projektų vadovas susipažįsta su užsakymu.
  • Sekantis etapas – atliekami laiko ir laboratoriniai darbai. Tai labai svarbus etapas, kadangi jo metu yra atliekami geologiniai tyrimai. Jų metu yra nustatomas grunto stiprumas, taip pat ir sandara, o paimti grunto mėginiai vėliau yra tiriame laboratorijose. Gauti duomenys yra apdorojami ir tuomet pateikiama ataskaita.
  • Toliau eina etapas, kurio negalima pamiršti – ataskaitos registravimas. Registruoti ataskaitą būtina, kadangi priešingu atveju ji negalios.

Kur galima užsisakyti geologinį tyrimą?

Jeigu jums reikalingas geologinis tyrimas, jį galite užsisakyti tiesiog internete. Viskas, ko jums reikės, tai tik rasti įmones, teikiančias šias paslaugas ir pasidomėti jomis. Geologiniai tyrimai – sudėtingi, todėl reikia rasti įmonę, kuri turi specialistus, kurie ne tik išmano savo darbą, bet ir nori suteikti klientams profesionalų darbą. Renkantis negalima skubėti ir rekomenduojama susisiekti su daugiau nei keliomis įmonėmis. Tokiu būdu gausite ne tik daugiau informacijos apie teikiamas paslaugas, bet ir sužinosite daugiau apie kainas, taip pat ir proceso eigą. Jeigu nenorite permokėti už paslaugas, būtinai susisiekite su daugiau nei keliomis įmonėmis.