Press "Enter" to skip to content

Ko reikia funkcionaliam daržininkui?

Vanduo gyvybės šaltinis ir ekologija

Norite pradėti gyventi tvariau ir tuo pačiu ekologiškiau? Tai dažniausiai prasideda nuo daržo, sodo puoselėjimo. Džiugu, kad lietuviai renkasi galimybę patys auginti įvairius augalus, kadangi tai jiems padeda džiaugtis tokia aplinka, kurioje yra gera ir tuo pačiu ramu.

Tiesa, džiugu ir tai, kad šiuo metu rinkoje galima rasti daug įrangos, kuri yra skirta daržininkystės darbams atlikti. Tokia įranga padeda sutaupyti daug laiko. Štai viena tokių yra automatinė laistymo sistema, kuri anksčiau buvo naudojama tik verslininkų, tačiau dėl krentančių kainų šiuo metu tinka kiekvienam, net ir tam, kurio daržas yra gana mažas.

Nors ne tik laistymas yra vienintelis darbas, kurį turi kasdien karštomis dienomis atlikti daržininkas, tačiau dažniausiai tai yra vienas labiausiai varginančių darbų. Paprasčiausiai reikia tampytis su kibirais, kurie tikrai nedžiugina. Po tokių darbų dažniausiai ne tik skauda nugarą, tačiau taip pat ir veltui prarandama daug vandens, kadangi pastarasis dažniausiai nubėga nuo augalo ir taip veltui eikvojami dideli kiekiai, kurių buvo galima sutaupyti ir taip ne tik gyventi ekologiškiau, tačiau taip pat ir ekonomiškiau.

Galiausiai, automatinė laistymo sistema yra sukurta taip, kad įsijungtų tada, kai to labiausiai reikia augalui. Paprasčiausiai daugelis laisto kaitriomis dienomis, tik tada, kai turi laiko. O tai yra labai blogai, kadangi vanduo esantis ant lapų jas nudegina ir tuo pačiu labai greitai išdžiūva, tad augalas galiausiai lieka be jam taip reikalingo vandens. Tuo tarpu automatinė sistema laisto tada, kai labiausiai reikia augalui ir tuo pačiu pasiekia šaknis, tad augalas tikrai atsigeria ir galiausiai žmogus gali džiaugtis nemažomis sutaupymo sąnaudomis.

Greta tinkamos laistymo sistemos taip pat siūlome nepamiršti ir to, kad galima rasti įrangas, kurios kartu su vandeniu paduoda ir trąšų. Dažniausiai tokios įrangos yra inovatyvesnės, gal kainuoja ir kiek brangiau, tačiau apsimoka, kadangi jos padeda užsitikrinti, kad augalas bus pilnai aprūpintas tuo, ko jam reikia, kad jis ne tik gražiai augtų, tačiau ir vestų vaisius.