Press "Enter" to skip to content

Kokį butą pirkti: naujos ar senesnės statybos?

Nauji butai Vilniaus senamiestyje patraukia ne tik turistų, bet ir lietuvių dėmesį. Vis daugiau žmonių nori kraustytis į Vilnių dėl aiškios priežasties – didesnių karjeros galimybių. Tačiau kai kurie savęs klausia, ar naujas butas Vilniaus senamiestyje tikrai yra tinkamiausias pasirinkimas? Galbūt kraustantis į Vilnių taupyti ir pasirinkti pigesnį variantą? Atsakymas negali būti vienareikšmiškas, kadangi tai priklauso nuo situacijos. Jei jūsų darbo vieta yra ne centre arba iš namų, nebūtinai verta kraustytis į senamiestyje. Tačiau tie, kurie darbo ieško žinomoje įmonėje, kuri siūlo geras darbo sąlygas, turi suprasti, jog nemaža tikimybė, kad darbas bus arba senamiestyje, arba arti jo. Tad visi, kurie nenori į darbą važiuoti kelias valandas dėl kamščių, turėtų pagalvoti, gal tikrai verta rinktis naują butą Vilniaus senamiestyje.

Kokį butą pigiau išlaikyti?

Vilniuje butą išlaikyti nepigu. Dažniausiai už šildymą reikia mokėti gerokai brangiau, nei kitų miestų gyventojams. Todėl labai svarbu perkant butą žinoti, kad naujos statybos namo butą išlaikyti kainuoja pigiau, kadangi jis ekonomiškesnis. Energinė klasė labai svarbi, atsižvelgiant į šildymo kainas. Kadangi naujais statomi namai turi daug aukštesnę energinę klasę, nei senos statybos namai, savaime suprantama, kad apsimoka rinktis naują namą. Naujo namo išlaikymas bus kur kas pigesnis, todėl sutaupysite.

Ar skiriasi kainos?

Nauji butai Vilniaus senamiestyje kainuoja brangiau, nei seni butai, kurie yra rajonuose ne miesto centre. Tačiau nepaisant to, kad kaina didesnė, toks butas padeda sutaupyti. Visų pirma, nereikės keliauti ilgai iki darbo ar kavinės, todėl nereikės mokėti pinigų už autobuso bilietą ar kurą. Nepamirškime ir to, kad nauji butai Vilniaus senamiestyje yra kur kas geresnis pasirinkimas tiems, kurie butą norės kada nors išnuomoti. Kadangi senamiestyje apsigyvena ne tik lietuviai, bet ir turistai, tokį butą ne tik lengviau išnuomoti, bet ir galima pakelti kainą. Tad nauji butai Vilniaus senamiestyje yra kur kas ekonomiškesnis pasirinkimas, lyginant su senais butais. Pirkdami butą atsižvelkite į tai.