Press "Enter" to skip to content

Kokią šildymo sistemą įsidiegti?

Kaip šildyti namus? Kuo arčiau šildymo sezonas, tuo garsiau šis klausimas suskamba gyvenamųjų namų savininkų galvose. Kai kurie iš jų ruošiasi vasarą, kaupia kurą krosnims, kuris padės kovoti su ateinančiais šalčiais. Kiti yra kiek mažiau ramūs ir pergyvena dėl staigaus elektros sąskaitų šuolio.

Nors vasaros ir rudens sandūra kartais lepina saule ir šiluma, temperatūros kritimas pastebimas. Nenorintys būti nustebinti staigių šalnų, rugsėjo pradžioje patikrinkite instaliacijas ir jas modernizuokite. Pats metas pasitikrinti, kurios šildymo sistemos yra efektyviausios ir ekonomiškiausios, o kartu patogios ir saugios aplinkai.

Kokį namų šildymą vertėtų rinktis taupant?

Dabartinės technologijos juda link ekologijos ir taupymo. Daugėja ir individualaus namo šildymo būdų. Ar apsimoka investuoti į ekologiškus sprendimus?

Šiuolaikinės šildymo sistemos: šilumos siurbliai

Šilumos siurblys – priklausomai nuo tipo – semiasi energiją iš oro, vandens ir dirvožemio. Jį apdorojant šilumos siurbliais neišsiskiria dūmai, pelenai ar kitos aplinkai kenksmingos medžiagos. Šilumos siurbliai gali būti naudojami tiek namų šildymui, tiek karšto vandens ruošimui. Toks šildymo sistemos sprendimas siejamas su atitinkamo šildymo įrenginio įsigijimu, įrengimu bei sąnaudomis palyginti mažoms elektros sąnaudoms, reikalingoms šilumos siurblio kompresoriui varyti.

Šilumos siurblio įrengimo privalumas, be nemokamos energijos panaudojimo, yra ir tai, kad namo šildymas nereikalauja papildomo darbo – mums nereikia pilti kuro ir šalinti pelenų. Žmogui, kuris daug laiko praleidžia ne namuose, gali būti didelė problema atlikti šiuos darbus. Taip pat nebūtina turėti atskiros patalpos, kurioje turėtume laikyti kurą visam šildymo sezonui.

Kaip žinoti, kuri šildymo sistema tinkamiausia jūsų namui?

Šilumos siurblys turi būti priderintas prie namo šilumos poreikio, patikėkime šią užduotį šildymo sistemos projektuotojui. Geriausia pirkti įrenginį su galios moduliavimu, t.y. sklandžiu prisitaikymu prie esamų poreikių. Priimdami sprendimą dėl konkretaus modelio, atkreipkite dėmesį į tai, kiek kilovatų šilumos tam tikras įrenginys gali pagaminti iš vieno kilovato elektros energijos, kuo daugiau, tuo geriau ir kokį triukšmą jis kels. Taip pat svarbi valdymo pulto išvaizda. Jis turėtų būti įskaitomas ir intuityvus, jame turi būti pateikti aiškūs žodiniai pranešimai.