Press "Enter" to skip to content

Kraujo tyrimai: testų keliami pavojai

Kai kurie gali nerimauti prieš tokią, iš pirmo žvilgsnio paprastą procedūrą, tai yra kraujo paėmimą ir tai juk yra natūralu, nes niekam nepatinka adatos, ypač kai jos yra bedamos į rankas ar kitą kūno vietą. Kita vertus, tikrai nereikėtų pergyventi, nes asmuo, kuris atlieka šią procedūrą tikrai žino, ką daro ir akivaizdu, kad nepridarys papildomų, nereikalingų problemų. Jeigu kraujo tyrimai atrodo ypač nepatraukliai, tačiau juos vis tiek reikia atlikti, tai geriausia jų metu nukreipti savo dėmesį į malonesnius dalykus ir paprasčiausiai nežiūrėti. Taip pat reikėtų pranešti aptarnaujančiam specialistui apie baimes ir jeigu paskutinį kartą atliekant tokį testą svaigo galva, apalpote ar šiaip jautėtės nemaloniai.

Iškarto po kraujo paėmimo žaizda turi būti tinkamai dezinfekuota, o jos vieta prispausta tam, kad greičiau užsitrauktų. Po to ji užklijuojama pleistru, kurį galima nuplėšti jau po pusvalandžio, tačiau keletą valandų reiktų vengti sporto ar rimtesnių fizinių darbų su ranka, iš kurios buvo paimtas kraujas. Nors tikimybė atsinaujint žaizdai nėra didelė, tačiau rizikuoti geriau nereikia.

Kai kuriems pacientams po tokių procedūrų gali pasilikti žymė, kuri turėtų išnykti po keleto dienų. Retesniais atvejais gali atsirasti išsiliejusio kraujo hematoma, kurią norint pašalinti reikėtų tvirtai užspaudus palaikyti 10-15 minučių. Taip pat šiuo atveju galima naudoti šaltą kompresą, kuris taip pat padeda sumažinti tinimą. Tokia žaizda ant rankos gali „užsibūti“ iki dešimties dienų, tačiau jokių ilgesnių problemų vėliau neturėtų sukelti.

Kadangi kraujo tyrimai yra atliekami profesionalų, kurie tikrai žino, ką daro, tai dėl papildomų sveikatos problemų tikrai nereikėtų pergyventi, o net priešingai tinkamas jų atlikimas gali padėti atrasti įvairias ligas dar ankstyvose jų stadijose. Ir čia nėra kalbama tik kraujo infekcijas, bet taip pat galima diagnozuoti širdies, kepenų ar kitų organų netinkamą veikimą ar net atrasti vėžį. Todėl nereikia mąstyti apie galimus neigiamus kūno pažeidimus, kurių nėra jau tiek daug, bet apie bendrą sveikatos būklę.

Plačiau apie tai galima pasiskaityti čia: https://www.testamide.lt