Press "Enter" to skip to content

Laisvalaikio batų priežiūra. Ką turite žinoti?

Laisvalaikio batų priežiūra

Batai mums tarnaus tiek, kiek mes juos prižiūrėsime. Kuo kruopščiau ir dažniau rūpinsimies savo kedais, tuo gražiau jie atrodys ir tuo ilgiau mums tarnaus. Vienas iš pagrindinių priežiūros punktų, nuvalyti nešvarumus tik grįžus namo. Nepamirškite, kad visiems batams reikia laiko išdžiūti, tad jei batai peršlapo, leiskite jiems pilnai išdžiūti. Taip pat, leiskite batams pailsėti. Įsigyjus dvi poras laisvalaikio batų, kurias galėsite devėti pakaitomis, abi poros tarnaus daug ilgesnį laiką, nei viena pora, dėvima kiekvieną dieną.

  1. Batų valymas

Po tam tikro devėjimo laiko, kedų medžiagoje nešvarumai nusėda, o padas tampa purvinas ir pakeičia savo spalvą (ypač jei tai yra baltos spalvos padai). Valykite batus, išimant raištelius. Jei batų vidpadis yra išimamas, pašalinkite ir jį. Įsigykite  bet kokiądėmių šalinimo priemonę, ją galėsite naudoti ne tik batams bet ir rūbams. Nuplovę batus nuo bet kokių esamų nešvarumų, išpurškite visa batų paviršių priemonę. Leiskite jai įsigerti į batą. Švelniai nušveiskite batą šepetėliu (galite naudoti seną dantų šepetėlį) ir nuplaukite/nuvalykite valymo priemonės likučius. Nepmairškite išplauti ir batų raištelių, tai atnaujins visa bato išvaizdą.

  1. Atgaivinkite medžiagą ir bato spalvą

Beveik visose fizinėse batų parduotuvėse, galite rasti batų priežiūros priemonių. Odos pienelis, puikiai tinka ne tik batams, bet ir piniginėms ar rankinukams. Toks pienelis, gali atnaujinti ir atgaivinti natūralios ar dirbtinės odos batus. Taip pat, batams kurie prarado savo spalvą, galite naudoti pigmentinį kremą su atitinkama spalva.

  1. Pasirūpinkite bato apsauga

Jei batai yra zomšiniai, nubuko ar tekstiliniai, patartina juos apipurkšti hidroizoliaciniu purškalu. Jei sportbačiai yra iš lygios odos, hidroizoliacinis purškalas gali užkimšti odos poras. Lygios odos kedus, galite apsaugoti su įprastu inpregnatoriumi, kuris apsaugos batą tiek nuo purvo, nuo drėgmės ir druskos dėmių.

Altikę visus šiuos veiksmus, turėsite porą švarių ir gerai apsaugotų sportbačių, paruoštų ir vėl Jums tarnauti. Kuo dažniau rūpinsities savo kedais, tuo ilgiau jais galėsite džiaugtis, jie ne tik tarnaus daug ilgesnį laiką, bet visada atrodys lyg ką tik išpakuoti iš batų dėžutės. AvalyneTau.lt internetinėje parduotuvėje, galite rasti daugybę laisvalaikio batų, pagal kiekvieno skonį ir stilių.