Press "Enter" to skip to content

Lietuviai vis dažniau renkasi vieno aukšto namus

Nauja statyba šiuo metu ant bangos. Nors vis dar galima išgirsti kalbas, kad šiuo metu galbūt nėra pats geriausias ekonominis laikas užsiimti namų statyba, tačiau faktas, kad tas laikas niekada nebus geras, tad reikia sau leisti pagaliau gyventi taip, kaip Jums labiausiai norisi ir nuosavi namai, kurie kurti pagal Jūsų poreikius – svarbus ir daugeliui reikšmingas žingsnis.

Tiesa, namo projektai kinta, tad įdomu pastebėti, kokius dažniausiai renkasi lietuviai. Tai aptarti sutiko https://www.architektugildija.lt specialistai, kurie pastebi, kad tautiečiai sutinka mokėti daugiau vardan ekologijos ir kokybės.

Norisi namų, kurių išlaikymas yra pigus

Kodėl vieno aukšto namai yra tokie mėgstami? Tikrai toli gražu ne dėl to, kad jų projektai dažniausiai kainuoja pigiau. Žinoma, svarbu ir tai. Greta, kad tokio namo pačios statybos kainuoja pigiau, kadangi šiuo metu yra labai išbrangusios medžiagos – tai tampa svarbiu aspektu. Visgi, daugelis žmonių skiria dėmesį ir tam, kad vieno aukšto namai dažniausiai yra pigiau išlaikomi.

Dėl to daugelis sutinka mokėti brangiau už medžiagas, tačiau tikisi, kad tai leis pastatyti tikrai patvarius ir tuo pačiu ekologiškus namus, kurie kainuos taip pigiai, kaip bus visomis prasmėmis gera juose gyventi.

Kainuoja laiptai ir įrengimas

Vieno aukštai namai dažnai yra pigesni ir dėl to, kad nereikia projektuoti laiptų, kurie kainuoja taip pat daug. Jų projektavimas yra atsakingas darbas, kuris reikalauja ne tik žinių, tačiau taip pat ir stiliaus pojūčio. O kur dar medžiagos, kurių įkainiai taip pat tinka ne kiekvienam. Kartais tikrai kur kas pigiau rinktis vieno aukšto namus net ir tokiu atveju, kai jie yra didesnio ploto ir tam reikia didesnio sklypo.

Modernus dizainas

Daugeliui žmonių atrodo, kad vieno aukšto namai atrodo kur kas šiuolaikiškiau. Dažniausiai toks požiūris yra dėl to, kad daugelis inovatyvių projektų yra būtent vieno aukšto. Tuo tarpu anksčiau buvo statomi dviejų aukštų namai, kadangi juose gyveno net kelios šeimos. Šiuo metu tai yra retenybė.