Press "Enter" to skip to content

Mobilūs bokšteliai – saugiam ir greitam darbui

Kad ir kokie statybų, renovacijos ar rekonstrukcijos darbai laukia – svarbu pasirūpinti mobiliais bokšteliais. Darbai aukštyje yra pavojingi, dažnai tenka juos atlikti ir esant pavojingoms oro sąlygoms, tai yra, per lietų arba sningant, kai labai karšta arba šalta. Žinoma, oro sąlygos apsunkina užduotis lauke, tad patikimos saugos priemonės padės jas bent jau kažkiek palengvinti. Viena jų yra bokštelis.

Liūdna, kad esant tokiai plačiai mobilių bokštelių pasiūlai, kai kurios įmonės ar pavieniai paslaugas siūlantys asmenys, darbus aukštyje vis dar atlieka ant buitiškai vadinamų „ožių“. Tai yra iš lentų sukalti bokšteliai, kurie neturėtų būti naudojami net ir mažame aukštyje.

Pirmiausia – jie neturi turėklų, kurie gali apsaugoti dirbantį asmenį nuo nukritimo. Žinoma, atliekant darbus dideliame aukštyje – svarbu prisirišti su virve prie objekto, tačiau papildomos atramos – dar viena apsauga, kuri leis stabiliau jaustis proceso metu. Deja, buitiniai bokšteliai jų neturi, kadangi skubama kuo greičiau pradėti darbus, nenorima gaišti laiko bokštelio tobulinimo darbams, kadangi po panaudojimo – jis dažniausiai išardomas.

Dar vienas šių namudinių bokštelių minusas yra tai, kad jie statomi be ratuku, tad transportavimas iš vienos vietos į kitą tampa labai komplikuotas. Taip, pernešti galima, tačiau jeigu bokštelis yra aukštas – tai ne tik nepatogu, tačiau ir dažnai pavojinga. Nešimo metu jis gali krypti, dalys – lūžti. Tiesa, kad toks savadarbis bokštelis tikrai būtų patvarus (juk turi atlaikyti ne tik žmogaus svorį, tačiau ir įrangą) – jis turi būti platus, masyvus. Kai reikia jį pernešti iš vienos vietos į kitą – dažnai tenka dalinai išardyti. Tai reikalauja laiko, kurį būtų galima skirti konkretiems statybų arba rekonstrukcijos darbams. Išardžius ne visada pavyksta sėkmingai jį „sudėti“ kitoje patalpoje. Ne veltui tokie „ožiai“ yra vadinami vienkartine aukštalipio priemone. Tiesiog kartą panaudojus prie konkretaus objekto – jis yra išardomas ir atskiros dalys laikomos iki tol, kol vėl jų prireiks. Dažnai minėtos bokštelio „dalys“ išsimėto, tad tenka ieškoti naujų. Tuomet prie kito objekto bokštelis vėl yra statomas iš naujo. Svarbu kokybė, o ją galite įsigyti MB Tvirtas sukibimas.

Visgi, kad ir kokius savadarbio bokštelio minusus pabrėšime, svarbiausias – nesaugumas. Tiek pats asmuo, kuris atlieka darbus, tiek įmonė, kuri turi savo komandą – turi rūpintis darbuotojų sauga. Kai ji bus maksimali – darbų kokybė pranoks lūkesčius.