Press "Enter" to skip to content

Norintiems banko paskolos – nekilnojamo turto vertinimas

Daugelis puikiai žino, jog nė vienas bankas taip lengvai neskolina pinigų. Ypač, jeigu reikalinga didesnė suma. Kurios dažniausiai prireikia norint įsigyti būstą. Tuomet kitų paprastesnių alternatyvų pasiskolinti nepakaks. Todėl neišvengiamai reikės praeiti visas formalias procedūras. Tiesa, dėl to nerimauti tikrai nereikėtų. Kadangi dažnu atveju žmonės sulaukia teigiamo sprendimo dėl paskolos. Aišku, jeigu prieš tai objektyviai įsivertina savo finansines galimybes. Kas yra labai svarbu. Tam iš dalies reikalingas ir turto vertinimas, kuris garantuoja, jog perkamas objektas tikrai vertas prašomos sumos. Tai bankui leidžia užsitikrinti, jog pinigai bus paskolinti su pagrindu. O nevykdantis įsipareigojimų skolininkas praras atitinkamos vertės turtą. Nebent yra kitos sutarties sąlygos.

Ar kaina visuomet atitiks vertę?

Gali būti labai įvairių situacijų. Būtent todėl ir yra reikalingas turto vertinimas, kuris leidžia objektyviai įvertinti kažkokį būstą ar bet kokį kitą turtą. Tiesa, galutinės išvados tikrai ne visuomet sutaps su pardavėjo prašoma kaina. Taip pat gali skirtis ir asmeninė nuomonė dėl vertės. Tačiau tokiais atvejais nekilnojamo turto vertinimas leidžia susidaryti supratimą apie realią kainą atsižvelgiant ir į rinkos tendencijas. Dėl kurių kartais kaina gali būti tiek mažesnė, tiek ir kažkiek didesnė. Tačiau dažnu atveju šis skirtumas neturėtų būti didelis. Ir tuomet galima drąsiai sakyti, jog vertė tikrai atitinka realią situaciją.

Kiek užtrunka turto vertinimas?

Dažnu atveju norisi visus formalumus susitvarkyti kaip įmanoma greičiau. Todėl ir šis atvejis nebūtų išimtis. Tuo labiau, kad įprastu atveju nekilnojamo turto vertinimas tikrai netruks ilgai. Aišku, tai priklauso tiek nuo pačio objekto ypatybių, tiek ir nuo vertintojų užimtumo bei darbo tempo. Bet tikrai nereikės laukti kelių savaičių, kadangi vertę nustatyti galima per pakankamai trumpą laiką. O geriausiai jį pasakyti galėtų patys specialistai. Todėl prieš sutariant dėl jų paslaugų galima pasidomėti ir apie visus kitus niuansus. Ypač, jeigu jie pakankamai svarbūs ir, pavyzdžiui, norisi, kad procesas būtų kaip įmanoma greitesnis. Ko norės daugelis.