Press "Enter" to skip to content

Nuo ko priklauso palapinės kokybė?

Turizmo reikmenų parduotuvės siūlo platų palapinių asortimentą. Žinoma, kiekvienas renkamės pagal savo poreikius ir galimybes. Panašios išvaizdos palapinių kainos gali skirtis net kelis kartus. Taigi kuo jos skiriasi? Dažniausiai palapinės kaina priklauso nuo kokybės. Net ir pati pigiausia palapinė puikiai pasitarnaus esant gražiam orui, bent trumpam. Didžiausias skirtumas – medžiagų kokybė, kuri bus akivaizdi jau iš pirmos išvykos ​​atšiauriomis oro sąlygomis. Brangesnės palapinės bus patvaresnės ir, žinoma, tokios palapinės bus ir patogesnės – neprilis į jas ir jos nesušlaps, bus gerai vėdinamos. Renkantis svarbu įvertinti ne tik konkrečias palapinės charakteristikas, bet ir jos naudojimo sąlygas. Jei nereikia neštis ant peties, neverta mokėti daugiau už lengvą svorį, gal neverta pirkti profesionalios, jei naudojate tik kelis kartus per metus ir pan. Taigi, aptarsime pagrindines funkcijas, kurias turėtumėte žinoti. Palapinės internetu žemos kainos ➤ Zuza.lt

Ką svarbu žinoti prieš perkant palapinę?

Pagrindinė apkrova tenka palapinės karkasui. Tad nieko keisto, kad palapinės kokybė priklauso nuo medžiagos, iš kurios pagamintas karkasas. Tvirčiausias ir lengviausias palapinės rėmas pagamintas iš aliuminio lydinio vamzdžių. Aliuminis išliks tvirtas ir patikimas net po daugelio kartų. Kita statyboje naudojama medžiaga yra stiklo pluoštas. Palapinės su stiklo pluošto rėmais yra pigesnės, tačiau sunkesnės ir mažiau patvarios. Rėmo konstrukcija lemia, kaip lengva ją surinkti. Kuo mažiau karkaso elementų, tuo greičiau galėsite pastatyti palapinę. Vidinę palapinės dalį daug lengviau prikabinti prie rėmo, nei perverti per „rankoves“. Kai kuriose palapinėse yra kabliukai ir kilpos, užtikrinančios jėgos, vėdinimo ir montavimo paprastumą.  Jei tai žygis, palapinė nešiojama ant pečių, o labai svarbu rinktis lengvą palapinę su 2-2,5 kg. Jei keliaujate automobiliu, palapinės dydis ir svoris nėra tokie svarbūs. Palapinės dažniausiai siuvamos iš nailono arba poliesterio. Nailonas yra lengvesnis, patvaresnis ir atsparesnis įbrėžimams. Poliesteris yra atsparesnis vandeniui ir yra žinomas kaip atsparesnis UV spinduliams (nors poliesterio atsparumas UV spinduliams nebuvo moksliškai įrodytas). Poliesteris yra patikimesnė apsauga nuo lietaus dėl nailono gebėjimo sugerti vandenį. Palapinės dugnas ir uždangalas nuo lietaus dažniausiai dengiami lietaus nepraleidžiančia medžiaga – poliuretanu. Kad palapinės būtų lengvesnės, jos padengiamos kita medžiaga, dažniausiai silikonu. Poliuretanas geriau sulaiko drėgmę nei silikonas, tačiau silikonas padidina medžiagos atsparumą plyšimui. Idealu, jei viena pusė padengta poliuretanu, o kita – silikonu. Zuza.lt – kokybiškos palapinės ir kitos įvairios prekės internetu.

Kokie parametrai suteiks palapinei kokybės?

 Yra dviejų tipų tentai – dengiantys viršutinę palapinės dalį ir visiškai uždengiantys visą palapinę. Pastaroji tentų rūšis suteikia geresnę apsaugą, tačiau sumažinama palapinės ventiliacija. Esant gražiam orui, tentą galima bet kada pakelti, pamiegoti po žvaigždėmis ir pabusti nuo pirmųjų saulės spindulių. Pirmasis palapinės sluoksnis puikiai apsaugos jus nuo uodų ir kitų vabzdžių. SVARBI PASTABA: geras palapinės tento ir dugno siūles reikia klijuoti specialia juosta. Svarbu ir kad siūlės būtų apsaugotos specialia sandarinimo juosta, o didelio tankio grindų audinys sumažs galimybę vandeniui prasiskverbti į palapinę iš apačios, kampų ar siūlių. Palapinės būna įvairių formų, tačiau galima išskirti du pagrindinius konstrukcijos tipus: tunelinės ir kupolinės palapinės. Abi rūšys turi savų privalumų ir trūkumų. Tunelinės palapinės (dar žinomos kaip „angarai“ arba „cilindrai“) turi daug praktiško tūrio ir komforto, tačiau yra mažiau atsparios stipriam vėjui. Jurtos palapinės puikiai atsparios net audroms, jas lengviau ir greičiau pastatyti.