Press "Enter" to skip to content

Oro drėkintuvas: kaip jį išsirinkti?

Vis dažniau pagalvojate, kad jūsų namams pats laikas įsigyti oro drėkintuvą, nes be jo tampa vis sunkiau gyventi, tai yra nuolatinis burnos džiūvimas, odos sausumas ir dar daugelis kitų priežasčių. Bet kadangi jų pasirinkimas yra labai platus, gali susisukti galva ir pasirinkimas bus labai sudėtingas. Tad šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie šiuos prietaisus ir į ką reikia atkreipti dėmesį juos renkantis ir kurį verta įsigyti.

Oro drėkintuvų rūšys

Šie prietaisai gali būti skirstomi štai į tokias rūšis:

  1. Leidžiantis karštus garus. Šių oro drėkintuvų pliusas tas, kad jie veikia labai tyliai, tad juos drąsiai galima laikyti miegamuosiuose. O neigiamos savybės yra tokios, kad jie sunaudoja nemažai elektros energijos, bei ant paviršių palieka kalkių nuosėdas.
  2. Leidžiantis šaltus garus. Jie skirstomi dar į dvi rūšis, tai yra su filtrais ir su diskais. Oro drėkintuvas su filtrais pasižymi šiek tiek garsesniu veikimu, bet sunaudoja gan nedaug elektros energijos ir nepalieka kalkių ant paviršių. Prietaisas su diskais veikia kiek garsiau nei oro drėkintuvas su filtrais, bet jam nereikia skirti daug priežiūros, nereikalingi filtrų keitimai, taip pat sunaudoja ne daug elektros energijos, bei nepalieka kalkių.
  3. Ultragarsinis. Jis yra pats tyliausias iš visų šių prietaisų rūšių, bet palieka kalkių pėdsakus ant paviršių. Jis geriausias pasirinkimas miegamojo patalpoje.

Kiti kriterijai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis šį prietaisą

Renkantis oro drėkintuvą taip pat svarbu atkreipti dėmesį į:

  1. Kokį kiekį drėgmės jis išgarina. Jei jūsų namuose yra labai nedidelis kiekis drėgmės, tuomet reikėtų rinktis su kuo didesniu išgarinimu.
  2. Plotas. Renkantis oro drėkintuvą, svarbu įvertinti, kokį plotą jis turės aprūpinti.
  3. Priežiūra. Priklausomai nuo pasirinktos prietaiso rūšies, verta pasidomėti, kokia priežiūra jam reikalinga. Vieniems gali reikėti skirti gan nemažai laiko, o kitiems atvirkščiai – beveik nieko.
  4. Funkcionalumas. Tai vienas iš svarbiausių kriterijų, kuris nulems oro drėkintuvo pasirinkimą. Vieni turi automatines funkcijas, kurios leidžia patiems išsimatuoti drėgmės lygį patalpoje ir automatiškai įsijungti ar išsijungti.

Kuris oro drėkintuvas geriausias?

Vieno vienintelio atsakymo nėra. Jį reikėtų rinktis pagal save, atsižvelgiant į jo rūšį, įvairius parametrus, kuriame kambaryje jis bus laikomas, koks bus kambario ar buto plotas ir dar daugelį kitų aspektų. Tik įvertinus visus kriterijus galima spręsti, kuris oro drėkintuvas yra pats geriausias ir tinkamiausias jūsų namams.