Press "Enter" to skip to content

Pagal ką reikia rinktis šilumos siurblį?

Šilumos siurblio pasirinkimas yra sudėtingas procesas. Atminkite, kad svarbu ieškoti profesionalios pagalbos. Daugybė modelių turi labai specifines konfigūracijas. Pavyzdžiui, pasirinkimas greičiausiai nebus vienodas, nesvarbu, ar tai nauja ir gerai izoliuota konstrukcija, ar katilo keitimas esamuose namuose. Taip pat iškyla poreikių klausimas: šildymas, karšto vandens ruošimas, vėsinimas vasaros metu. Kiti parametrai, į kuriuos reikia atsižvelgti: jūsų turimų šildymo prietaisų tipas (radiatoriai, grindinio šildymo sistemos, ventiliaciniai konvektoriniai šildymo mazgai). Tai yra keli svarbūs parametrai, norint pasiekti tikslų įrenginio dydį. Naudinga žinoti: jei turite per didelę instaliaciją, atsiras papildomų pirkimo išlaidų, padidės ciklų skaičius (taigi ir elektros sąnaudos) bei susidėvėjimas. Priešingai, jei įrenginys bus per mažas, jūsų įrenginys negalės patenkinti visų jūsų poreikių ir atsarginės sistemos suveiks per dažnai.

Kokį šilumos siurblio modelį pasirinkti?

Namuose dažniausiai naudojamos sistemos yra aeroterminiai šilumos siurbliai, kurių šilumos kalorijos sulaikomos ore. Jei montavimas atliktas teisingai, investicijos atsiperka greitai. Priklausomai nuo aplinkybių, tai svyruoja nuo 3 iki 8 metų. Geoterminiai šilumos siurbliai (kalorijos sugaunamos žemėje) arba hidroterminiai (kalorijos sugaunamos vandenyje) dėl didelių sąnaudų, administracinio ir įgyvendinimo sudėtingumo yra labiau rezervuoti naujoms statyboms.

Oras-vanduo šilumos siurbliai

Veikimo principas gana paprastas: vienas ar keli lauko įrenginiai sulaiko kalorijas iš lauko šalto oro. Iš šio oro ištraukiamos kalorijos ir pašildomas šilumos perdavimo skystis. Kai pašildys, jis šildys vandenį iš sistemos, tiekiančios žemos temperatūros prietaisus (radiatorius arba grindinio šildymo sistemas). Aukštos temperatūros modeliai, be buitinio karšto vandens ruošimo, šildo esamą aukštos temperatūros šildytuvų tinklą. Šie modeliai pakeičia dabartinį katilą.

Kaip ir bet kuris produktas, ne visi šilumos siurbliai yra vienodi. Daugelis pigesnių modelių yra ne tik ne tokie veiksmingi, bet ir labai triukšmingi, todėl ieškokite žemo decibelo (dB) reitingo ir investuokite į patikimą prekės ženklą, kuriuo galėsite pasitikėti ateinančius 10–15 metų.

Ir, žinoma, įvertinus per tą laikotarpį sutaupytą energiją, naujasis šilumos siurblys turėtų atsipirkti, jei anksčiau šildydavote namus elektrinėmis grindjuostėmis. Be to, jei kada nors parduosite savo namus, šilumos siurblys yra pageidautina funkcija. Tad rinktis kokį įsigyti neturėtų būti sunku.