Press "Enter" to skip to content

Pagal ką rinktis šilumos siurblį?

Gyvenamųjų patalpų šilumos siurblys yra  sistema, kuri naudoja šaldymą ir elektrą, kad šildytų ir vėsintų namus. Šilumos siurblys yra visiškai reversinis. Tai reiškia, kad jis gali šildyti ir vėsinti jūsų namus. Didžiausias oro šaltinio šilumos siurblio naudojimo pranašumas yra aukštas efektyvumas, kurį jis gali užtikrinti šildant, palyginti su kitomis sistemomis, tokiomis kaip krosnys, katilai ir elektrinės grindjuostės. Yra du pagrindiniai šilumos siurblio komponentai: kondensatorius, kuris paprastai yra pastato išorėje ir vėdinimo įrenginys, kuris yra namo viduje.

Abu įrenginiai yra sujungti šaldymo linija, kuria karštas arba vėsus oras patenka į namus – kadangi kondensatorius ir oro tvarkytuvas yra atskiri, ši sistema paprastai vadinama „mini padalijimu“.

Dažnu atveju padalintas įrenginys turi kelis namuose esančius vidinius įrenginius ir jį aptarnauja vienas lauko įrenginys.

Dauguma oro šilumos siurblių gamintojų turi minimalią darbinę temperatūrą, o tai reiškia, kad įrenginys negali veikti žemiau tam tikros temperatūros. Paprastai naujesniuose modeliuose tai gali svyruoti nuo -15°C iki -25°C.

Peržiūrėkite gamintojo siūlomą garantiją ir rekomenduojamą techninę priežiūrą. Dauguma gamintojų darbui ir dalims suteiks vienerių metų garantiją. Kompresoriui (tik dalims) garantija paprastai yra 5 metai. Garantijos skiriasi priklausomai nuo gamintojų, todėl patikrinkite dokumentus užrašytus smulkiu šriftu. Bosch siūlo atsarginių dalių apsaugą iki 10 metų. Šis standartinis pasiūlymas apima visus komponentus, įtrauktus į šilumos siurblio sistemą gamybos metu.

Šilumos siurblių sertifikavimas, standartai ir įvertinimo skalės

Oro šaltinio ir be kanalų suskaidytų sistemų aušinimo efektyvumas matuojamas SEER (Seasonal Energy Efficiency Ratio). Oro šaltinio ir be kanalų suskaidytų sistemų šildymo efektyvumas matuojamas HSPF (Heating Seasonal Performance Factor). Yra federaliniai SEER ir HSPF reitingų minimumai, todėl tyrinėkite, nes jie skirtingų rūšių.

Šilumos siurblio montavimas

Prieš perkant šilumos siurblį rekomenduojama atnaujinti pastato šilumos izoliaciją ir sutvarkyti oro nuotėkio šaltinius. Noritnt, kad jūsų pastatas būtų kuo efektyvesnis. Sutvarkius šiuos dalykus, galima montuoti šilumos siurblį ir džiaugtis šiluma arba šalčiu labai efektyviai ir ekonomiškai.

Dar geresnis variantas įsirengti šilumos siurblį yra statant naują pastatą. Tuomet visas komunikacijas galima paslėpti statomo namo sienose. Jei to padaryti neįmanoma, tuomet laidai ir vamzdžiai yra klojami į specialius montavimo lovelius.