Namai ir interjeras

Pasinaudokite parama šilumos siurbliams 2022 metais

Parama šilumoms siurbliams tai didelė paskata gyventojams pasikeisti senus katilus į naujas šildymo sistemas. Kuo naudingi šilumos siurbliai ir kokį pasirinkti?

Kodėl verta įsirengti šilumos siurblį ir atsisakyti iškastinio kuro naudojimo?

Šilumos siurbliai yra labiau efektyvūs, sunaudojantys mažiau energijos ir neišskiriantys klimatą teršiančių medžiagų. Kūrenimas anglimis ar durpių briketais reikalauja nuolatinės katilo priežiūros. Įrengti šilumos siurbliai veikia naudodami elektrą, jų privalumai:

  • Užtenka nustatyti vieną kartą, nereikia nuolatos prižiūrėti. Taip sutaupomas laikas ir energija.
  • Sutaupoma šildymui.
  • Gaunama parama šilumos siurbliams kompensuoja apie 50 % išlaidų.
  • Nesudėtinga įrengti tokias šildymo sistemas kaip oras-oras ir oras vanduo.

Kokiems šilumos siurbliams teikiama parama?

Butų ir namų savininkai gali pakeisti gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą, akmens anglį, durpių briketus naudojančius šilumos gamybos įrenginius į:

  • naujus biokuro katilus,
  • šilumos siurblį, kuris šildymui naudoja geoterminę energiją;
  • oras-oras šilumos siurblius;
  • oras vanduo šilumos siurblius;
  • vanduo-vanduo šildymo sistemas.

Kokio dydžio teikiama parama šilumos siurbliams?

Kiekvienu atveju parama nustatoma individualiai, atsižvelgiant į tai, kokios galios įrenginys bus reikalingas namo apšildymui. Vienam subjektui didžiausia galima suma – 14500 eurų. Preliminariais duomenimis padengiama apie pusė sumos. Pavyzdžiui, parama šilumos siurbliams oras vanduo, su integruotu boileriu, kai įrenginio galia 5 kW gali būti apie 2760 eurų. Parama oras vanduo sistemai, be integruoto boilerio, kurios galia 5 kW – apie 2000 eurų.

Kokius žingsnius reikia atlikti, norint gauti kompensaciją?

Norint gauti paramą reikia įvertinti, kokia šildymo sistema geriausia ir efektyviausia namui ar butui, parinkti reikiamos galios šilumos siurblį. Įvertinimą galite gauti kreipdamiesi į „Saulės grąža“ komandą.

Paskui reikia pateikti prašymą paramai šilumos siurbliams gauti. Šiuo metu prašymą galima pateikti iki 2022 metų vasario 1 dienos. Sulaukę atsakymo iš Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) dėl paramos rezervavimo turite sumontuoti šilumos siurblį per 9 mėnesius skaičiuojant nuo 2022 metų vasario 2 dienos arba pasibaigus kitam APVA kvietimui.