Press "Enter" to skip to content

Patarimai kaip išmokti vairuoti

Kaip išmokti vairuoti?

Automobilis seniau buvo tik prabangos akcentas, kuris pabrėždavo tam tikrą statusą ir finansinę padėtį. Dabar jis tampa būtinybe, ypač jeigu važiuojate maršrutais, kurių tiesiogiai nepasiekia viešasis transportas . Lietuvoje automobiliai tampa vis labiau prieinami įsigyti didesnei daliai žmonių. Tačiau nepamirškime, jog taip pat reikalingas vairuotojo pažymėjimas, kurį gauti galima išklausius tam tikrus vairavimo kursus, kuriuos galite pasirinkti atestuotoje vairavimo mokykloje. Taip pat laukia būsimų vairuotojų laukia teorinis vairavimo žinių patikrinimas ir  praktinis vairavimo egzaminas Regitroje. Čia nepriklausomi ekspertai parinks tam tikrą maršrutą ir fiksuos kaip Jus elgiatės kelyje. Tad šiame straipsnyje pasidalinsime keletą patarimų, kaip suvaldyti nerimą ir susikaupti išlaikyti egzaminus.

Teorijos egzaminas

Būsimieji vairuotojai turi išlaikyti netgi du vairavimo žinių – teorijos egzaminus, vienas vairavimo mokykloje, kitas Regitroje. Istaiga.lt portalas, mokiniams pataria susipažinti su kelių eismo taisyklėmis dar prieš pradedant vairavimo kursus. Tai padaryti galite nusipirkę paprasčiausią KET knygutę, kurią galite rasti bet kuriame knygyne. Savarankiškai galite nesunkiai išmokti kelių eismo ženklus, žymėjimus, tam tikras specifikas apie automobilio priežiūrą. Kuo anksčiau mokiniai susipažįsta su teorine medžiaga, tuo jiems lengviau yra ją pasisavinti vairavimo kursų metu, kadangi jau būna paruoštas tam tikras pagrindas žinių, kurias kartais tiesiog reikia atgaivinti.

Ne susidarykite klaidingos nuomonės, jog Jums užteks paskaityti KET knygutę, ir jau žinosite visus egzamino klausimus. Būtinai klausykite vairavimo instruktorių duodamų patarimų, jie taip pat žino ant kokių klausimų dažniausiai yra suklaidinami būsimi vairuotojai. Drąsiai užduokite Jums kylančius klausimus. Gerai žinodami kelių eismo taisykles, labiau pasitikesite savimi vairavimo egzamine – Regitroje.

Praktinis teorijos egzaminas

Tai yra pati sudėtingiausia dalis norint gauti vairuotojo pažymėjimą. Svarbiausia, nereikia be reikalo panikuoti, o atitinkamai tam pasiruošti. Sekite save kaip jus jaučiatės už vairo važiuodami su instruktoriumi, kokias dažniausias klaidas darote. Nepamirškite, jog išsilaikę teorijos egzaminą, išvažinėję privalomas vairavimo valandas mokykloje, turite sekti savo progresą ar Jums dar reikalingas papildomas vairuotojų mokymas, ar jau esate pasiruošę. Nepamirškite, jog Jus gali mokyti vairuoti  ir giminaičiai, kurie turi bent 5 metų vairavimo stažą.

Parkavimo įgūdžiams gerinti pasirinkite nuošalias aikšteles, kuriuose yra dideli laisvi plotai, nusibraižykite, ar kitaip suformuokite parkavimo vietą. Patirtis rodo, jog vieni vairuotojai supranta, kaip reikia parkuotis itin greitai, kitiems reikalingas papildomas mokymasis. Jei vis tiek neišeina – rinkitės patikimus vairavimo instruktorius ir papildomas pamokas.

Pačio vairavimo mokymosi mieste, rekomenduojame rinktis vairavimo instruktorių pamokas. Šie specialistai turi dėstymo metodiką, bei daug maž žino Regitros maršrutus. Jie Jums gali smarkiai padėti.

Kuo daugiau vienokios ar kitokios praktikos, tuo didesni šansai išlaikyti egzaminus. Tikimės, jog Jums ši informacija bus naudinga.