Press "Enter" to skip to content

Platus akmens masės stalviršių pasirinkimas

Įsirenginėjant namus arba juos atnaujinant, visada stengiamės, kad jie atrodytų kaip įmanoma gražiau. Dėmesį reikia teikti ne vien tik spalvoms, detalėms ir panašiai, bet ir medžiagoms, kurias naudojate. Tikrai ne vienoje patalpoje yra reikalingi stalviršiai, jie gali būti naudojami virtuvėje, vonioje ar kitur, kur reikalingas lygus pagrindas. Dažniausias pasirinkimas, kurį galima matyti yra akmens masės stalviršiai. Jų pasirinkimo variantas yra ne vienas, tad apie pačius populiariausius pasirinkimus norime papasakoti šiame straipsnyje.

Granitas

Tai vienas iš dažniausiai pasirenkamų stalviršių, nes jis kuo puikiausiai gali tikti vonios ir virtuvės patalpose, nes ten praleidžiame ganėtinai nemažai laiko, ant jo dedame įvairius dalykus, todėl toks paviršius turi būti pakankamai tvirtas. Granito didžiausi pliusai yra:

  • atsparumas įbrėžimams, tad ant jo nesibaiminant galima dėti bet kokius daiktus ir būti drąsiems, kad po jo žymių neliks.
  • kad jo neveikia UV spinduliai, todėl net ir saulei šviečiant nuolat į stalviršį, jis spalvos nepakeis.
  • atsparus temperatūros pokyčiams, tad jis yra geras sprendimas virtuvės kambaryje, nes net ir uždėtas karštas puodas nepaliks jokių žymių, taip pat jis kuo puikiausiai gali liestis su daiktais, kurie skleidžia šilumą, nes savo formos ar spalvos jis nepakeis.

Marmuras

Tokie lieto akmens gaminiai yra ypač populiarūs, nes jie namuose gali sukurti prabangos jausmą. Tikriausiai ne kartą tam tikruose namuose esate matę, kad ne vien iš marmuro gali būti gaminami stalviršiai, neretai juose būna marmuro grindys ar tam tikros detalės. Tad jeigu mėgstate prabangumą ir jūs, kuo puikiausiai galite rinktis tokį variantą. Tačiau iš anksto verta žinoti tai, kad tokia medžiaga braižosi gana lengvai, tačiau tai neturėtų būti bėda, jeigu jūs nedaug būnate virtuvėje, o dažnai maistą užsisakote į namus ar išeinate pavalgyti į restoraną, o virtuvė yra skirta tik elementariems darbams padaryti.

Kvarcitas

Tai dar viena medžiaga, kuri susilaukia nemažai dėmesio. Jį dažniausiai renkasi tie, kas nenori marmuro, dėl jo lengvo susibraižymo, bet kartu nori, kad stalviršis būtų panašus į marmurą. O kvarcitą galima priskirti vizualiai artimiausią medžiagą į marmurą. Tačiau jis yra kiek praktiškesnis, ne tiek, kad jį subraižyti yra pakankamai sunku, tačiau jis yra atsparus karščiui ar temperatūrų pokyčiams, tad toks sprendimas gali būti puikus tiems, kas mėgsta suktis virtuvėje.