Press "Enter" to skip to content

Psichologas Klaipėdoje: ką būtina žinoti ir kaip pasiruošti pirmam susitikimui?

Psichologas Klaipėdoje gali būti naudingas daugumau žmonių ir daugumoje atvejų. Kiekvienas iš mūsų susiduriame su netikėtais iššūkiais, kurie iššaukia keistas mūsų jausmų reakcijas. Kai jų nesuprantame – kyla dar didesnė sumaištis. Vieni susipažinti su savo emocijomis būdų ieško knygose ar specialistų rengiamose tinklalaidėse. Kiti apsilanko pas psichologą. Jei jau prisiruošėte apsilankyti pas psichologą, reikėtų atsiminti keletą dalykų. 

Klausimai sau

Labai svarbu yra išsikelti sau tinkamus klausimus. Svarbiausias iš jų – kodėl nusprendėte apsilankyti pas psichologą? Kartais, žinoma, atsakymas gali būti nežinomas net sau pačiam, tačiau ngrinėjant tai giliau tikrai atrasite bent minimalią to priežastį. Psichologas Klaipėdoje taip pat patars, jog svarbu žinoti ir apsilankymų tikslą. Tai padės tikslingiau užsibrėžti visos kelionės etapus ir suteiks aiškumo jums. Taip pat galėsite stebėti savo pažangą ir įvertinti, kaip visa tai keičia jūsų kasdienį gyvenimą. 

Jeigu mintyse susidėlioti visus atsakymus sunku – psichologas Klaipėdoje siūlo viską užsirašyti. Tai suteikia mintims formą ir padeda labiau viską išsigryninti. Toks metodas veikia daugumoje situacijų, nes visko išrašymas padeda pamatyti savo mintis geriau.

Nebijokite klausti ir kalbėti

Tai dažna baimė pirmą kartą apsilankius pas psichologą. Atsiverti svetimam žmogui ne visada būna jauku. Ir tai yra normalu. Psichologas Klaipėdoje paklausinės jūsų, leis jums apsiprasti su aplinka ir užduoti neraminančius klausimus. Kalbėti terapijos metu tikrai reikės, nes kitaip psichologas Klaipėdoje negalės jums padėti. Svarbu nebijoti – viskas ką pasakote kabinete, čia ir lieka. Vienintelis atvejis kuomet psichologas Klaipėdoje gali kam nors papasakoti apie jūsų savijauta yra tuomet, kai gręsia pavojus jūsų ar kitų gyvybei. 

Kiek reikės konsultacijų?

Konsultacijų skaičius yra labai individualus dalykas. Vieni yra atviresni tiek pokalbiams, tiek savęs nagrinėjimui. Kitiems tai padaryti yra sunkiau. Svarbu suprasti, kad psichologas Klaipėdoje nenustatys tikslaus skaičiaus konsultacijų, tačiau gali patarti ar dar reikėtų apsilankyti ir kada. Pasijutus geriau psichologo konsultacijas galima nutraukti ar atidėti.

Svarbu suprasti, jog psichologas Klaipėdoje nėra jūsų gyvenimo kūrėjas, jį kuriate patys. Tad kiekvieną sprendimą priimate jūs patys. Tačiau kartu su specialisto pagalba jūs galite atrasti tuo teisingus pasirinkimus ir įgyti daugiau pasitikėjimo savimi žengiant gasdinančius žingsnius.