Press "Enter" to skip to content

Rekuperatorių filtrai: ką reikia apie juos žinoti?

Namuose įsirengėte rekuperatorių ir manote, kad tuo viskas baigėsi. Tiesa, kad didieji darbai yra padaryti, o dabar reikės rūpintis tik jo priežiūra, kad šis prietaisas tarnautų kaip įmanoma ilgiau. Kadangi jį sudaro daug skirtingų detalių, šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime apie jo filtrus ir ką vertėtų apie juos žinoti.

Kam skirti rekuperatoriaus filtrai?

Kaip žinia, rekuperatoriaus veikimo principas yra paimti orą esantį namuose jį išleisti į lauką ir vėl jį sugrąžinti iš lauko. Tam, kad oras būtų švarus ir neterštų namuose esančio oro, naudojami rekuperatorių filtrai, kurie iš lauko esantį orą filtruoja nuo kenksmingų dalelių, dulkių ir kitų nereikalingų medžiagų. Tad filtrai yra viena iš svarbiausių prietaiso dalių, užtikrinančių švarų orą namuose.

Kas gali pakeisti rekuperatoriaus filtrus?

Tokį darbą turėtų atlikti tik tie žmonės, kurie išmano šį darbą. Nežinant kaip teisingai juos pakeisti, kyla rizika sugadinti tam tikras prietaiso detales arba pakeisti taip, kad filtrai negalėtų užtikrinti kokybiško oro filtravimo. Tad jei jau laikas keisti jūsų rekuperatoriaus filtrus, ieškokite profesionalų ir šį darbą patikėkite jiems. Nes jei bandysite tai padaryti patys, tikėtina, kad ne tik nieko nesutaupysite, bet ir permokėsite, nes bus pažeistos tam tikros detalės.

Kada keisti rekuperatoriaus filtrus?

Rekuperatoriaus filtrai turėtų būti keičiami reguliariai, taip kaip nurodo jų gamintojai. Arba jei gyvenamoje vietoje oras yra labai užterštas ir rekuperatorius yra naudojamas beveik nuolat, jie turėtų būti keičiami dar dažniau. Tad keitimo laikas priklauso nuo aplinkybių ir kitų dalykų, kurie gali daryti įtaką jų nusidėvėjimui.

Kodėl reikia keisti filtrus?

Kaip ir minėjome anksčiau, filtrų paskirtis yra valyti orą, kuris grąžinamas iš lauko. Tad jei jų nebūtų, oras namuose būtų gan užterštas, atsirastų daug dulkių, kai kam netgi gali pasireikšti kvėpavimo sutrikimai ar kitos problemos. Aišku, iš pat pradžių nejusite nieko, bet ilgainiui, sveikata gali pablogėti. Todėl tikrai reguliariai keiskite rekuperatoriaus filtrus ir mėgaukitės kokybišku gyvenimu namuose.

Kur galima juos įsigyti?

Kaip ir pačius rekuperatorius, taip ir filtrus galima įsigyti specializuotose parduotuvėse. Tad juos galima pirkti tiek fizinėse, tiek internetinėse parduotuvėse. Jeigu sunku išsirinkti, koks filtras yra tinkamas būtent jūsų rekuperatoriui, visada pasitarkite su konsultantais ar kitais specialistais, kurie nurodys, būtent kurio modelio filtrai yra tinkami. Taip pat rekomenduojame nesižvalgyti į pačius pigiausius variantus, nes tikėtina, kad jie nebus pagaminti iš pačių geriausių medžiagų ir nesuteiks visokeriopos kokybės.