Press "Enter" to skip to content

Saulės moduliai: pirkti naujus ar naudotus?

Saulės modulių paieška niekada nėra lengva. Visgi galima pastebėti, jog vis daugiau žmonių bando sutaupyti netinkamais būdais ir svarsto įsigyti ne naujus, o naudotus saulės modulius. Ar toks pasirinkimas tikrai gali padėti sutaupyti? Deja, ne. Pirkti naudotus saulės modulius neverta dėl kelių priežasčių. Visų pirma, tokie saulės moduliai jau bus dėvėti, todėl jų efektyvumas automatiškai bus mažesnis. Dėl to sunku nustatyti, ar mažesnė kaina tikrai atitinka jų vertę. Kita priežastis yra valstybės teikiama parama. Kadangi valstybė teikia paramą saulės modulių įsigijimui, visiškai neverta pirkti naudotų gaminių, kadangi tokiu atveju prarandama galimybė kandidatuoti dėl paramos.

Kaip prižiūrėti saulės modulius?

Saulės modulių priežiūra nėra sudėtinga, kaip ir pačios saulės elektrinės. Tiesą sakant, kuo mažiau dėmesio skirsite saulės moduliams, tuo didesnė tikimybė, jog jie ilgiau išliks nepažeisti. To priežastis yra labai paprasta – valant yra tikimybė pažeisti saulės modulius. Visgi kai kuriais atvejais saulės modulius vis tiek teks nuvalyti. Pavyzdžiui, jei dėl susikaupusio purvo jie pradės veikti mažiau efektyviai.

Kaip nustatyti biudžetą, skirtą saulės modulių įsigijimui?

Saulės modulių kaina labai įvairi, tad nenuostabu, jog kai kurie pasimeta ir nežino, kokį biudžetą skirti jų įsigijimui. Norint tinkamai nustatyti biudžetą, svarbu įvertinti ne tik rinkos kainas, bet ir finansines galimybes. Taip pat reikia nepamiršti, jog dalį sumos grąžins valstybės parama, jei atitiksite visus reikalavimus.

Kokiais atvejais saulės moduliai gali būti mažiau efektyvūs?

Saulės modulių efektyvumas priklauso nuo daugybės kriterijų. Štai priežastys, kodėl jų efektyvumas gali sumažėti:

  • Saulės moduliai purvini ir juos reikia nuvalyti.
  • Pažeidėte saulės modulius valant.
  • Saulės moduliai buvo netinkamai sumontuoti.

Nepamirškite, kad saulės moduliai dėvisi su laiku. Todėl tam tikro efektyvumo sumažėjimo reikia tikėtis ir jis neturėtų stebinti. Jei generuojamos saulės energijos nebeužtenka ir pastebėjote, jog saulės elektrinės atsiperkamumas sumažėjo, tuomet pats metas įvertinti esamą situaciją ir apsvarstyti papildomų saulės modulių įsigijimo galimybę. Tai padės padidinti saulės elektrinės efektyvumą.