Press "Enter" to skip to content

Šiltnamiai. Ką apie juos turime žinoti?

Nusprendėte įsigyti šiltnamį?

Prasidėjo pavasaris, nusprendėte įsigyti šiltnamį ir užsiauginti daržoves patiems? Tai yra sveikintinas sprendimas. Tereikia išsirinkti poreikius atitinkamą šiltnamį, susirasti tinkamą vietą jo statymui ir gerai paruošti dirvą. Taip pat nepamiršti daugiau pasidomėti apie daržovių auginimą šiltnamiuose. Šiandienos straipsnyje papasakosime kokius šiltnamius renkasi Lietuviai. Kodėl šiltnamis vėl grįžta į madą ir kaip išvengti auginimo klaidų.

Kriterijai pagal kuriuos rinktis polikarbonatinį šiltnamį:

  • Nesudėtingas surinkimas ir aiškios instrukcijos. Kurį prilyginti galėtume IKEA baldams. Taip pat svarbus dalykas, atkreipti dėmesį ar statomam šiltnamiui reikalingi pamatai. Tai reikalinga, jei sugalvotumėte perkelti šiltnamį į kitą vietą.
  • Garantijos ir ilgaamžiškumas. Renkantis Amber šiltnamius iš siltnamiai.lt svetainės, gaunate net 10 metų garantija dangai ir pačiam šiltnamiui. O pati polikarbonatinė danga tinkama naudojimui išlieka 12-15 metų.
  • Šiltnamio dydis. Pasirinkimas priklauso nuo kiekvieno žmogaus skirtingų poreikių.
  • Šiltnamių pardavėjų yra nemažai. O kaina neturėtų būti pats svarbiausias aspektas. Žiūrėkite ar pritaikomi jame galima pritaikyti priedus kaip lentynas, ar technologijas, kurios palengvintų auginimą.
  • Pasitikrinti atsiliepimus internete. Rinktis patariame tarp patikimų šaltinių, šiuo atveju tai būtų svetainė Rekvizitai, arba Google Business atsiliepimai. Kalbant apie pigiausias alternatyvas, gali pasitaikyti broko arba itin nekokybiškų šiltnamių.

Daržovių auginimas puikus hobis

Turbūt teko girdėti pasakymą, jog kaip gera po darbo ofise pasidarbuoti šiltnamyje „nagais į žemę“. Tai gali būti tikras atsipalaidavimas po sunkios darbo dienos biuruose. O auginant su meile – įdėtas darbas atsiperka gerumi derliumi.

Tačiau tam reikalingos bent minimalios agronominės žinios. Rekomenduojame  skaityti daug literatūros, arba domėtis daugiau patirties auginime turinčių žmonių.  Informacijos auginimo klausimais yra apstu, tereikia pasirinkti patikimą informacijos šaltinį.

Kiti naudingi patarimai

Visus minėtus namų darbus atlikti kuo anksčiau. Kadangi įsibėgėjant sezonui ir didėjant užsakymų kiekiams, tam tikrų komponentų kaip trąšos, ar auginimo prietaisai, sėklos gali būti išparduoti ir teks rinktis iš likučių.

Padaryti tinkamus praėjimus tarp eilučių. Priešingu atveju galite netyčia pažeisti augalą.

Saugoti augalus nuo kenkėjų kaip: sraigės, kopūstiniai drugeliai, skruzdėlės, bei amarai ir kurkliai. Jie gali padaryti daug žalos, pažeisti stiebą ar šaknyną. Šiuo atveju galite likti netgi be derliaus. Tai itin svarbu