Press "Enter" to skip to content

Šilumos siurbliai oras oras: veikimo principas paprastas, bet patikimas

Nors kai kas šilumos siurblius oras oras dar vadina kondicionieriais, tačiau pažangių sistemų dėka jų pagrindinė funkcija yra šildyti būstą. Galbūt mintis šildyti namus su kondicionieriais iš pirmo žvilgsnio atrodo nerimta, tačiau vertinant reikėtų daugiau sužinoti apie šią modernią sistemą.

Šilumos siurbliai oras oras: veikimo principas

Šie šilumos siurbliai tai efektyvus ir taupus šildymo būdas. Pagrindinės jų savybės tai, kad sunaudoja mažai energijos, lengvai ir paprastai montuojami, neužima daug vietos, atrodo estetiškai, valdomi modernių technologijų pagalba, neišskiria į aplinką nuodingų dujų, efektyviai veikia esant labai žemai temperatūrai.

Šilumos siurblių oras oras veikimo principas toks: išorinis blokas ima šilumą iš oro, perduoda ją vidiniam blokui, jame pagaminta šiluma atiduodama į patalpą. Jeigu įsivaizduojate, kad įrenginys tiesiog pučia šiltą orą, vadinasi dar per mažai esate susidūrę su šiomis sistemomis. Pavyzdžiui, „Samsung“ šilumos siurblio vidinio bloko korpuse yra tūkstančiai mažyčių skylučių, todėl nesijaučia oro pūtimo efekto, jis tiesiog tolygiai paskirstomas po visą erdvę. Tai patogu ne tik žiemą, šildant patalpą, bet ir vasarą ją vėdinant. Žmogus, atsisėdęs ant sofos, virš kurios įrengtas vidinis siurblio blokas nejaus, kad į jį pučia vėjas, tokie kondicionieriai nesukelia peršalimo dėl šalto oro gūsio.

Patikima šildymo sistema

Nors šilumos siurblių oras oras veikimo principas paprastas, tačiau garsių prekės ženklų įranga labai patikima. Ji taupo elektrą, veikia labai tyliai, jai suteikiama 3 metų garantija. Apžvelkime „Samsung Wind-Free NORDIC PRM“ oras oras šilumos siurblio savybes. Jo kaina prasideda nuo 2200 eurų, o jeigu yra galimybė gauti kompensaciją, kaina tampa juokingai maža – nuo 1100 eurų. Ši oras oras sistema efektyviai šildo lauke esant net -30°C. Sistemoje įdiegtas ECO režimas, kuris naudoja dar mažiau kompresoriaus galios, palyginus su kitomis oras oras sistemomis.

„Samsung“ šilumos siurblys ne tik šildo, vėdina, bet ir grynina orą. Išmani sistema parodo, kokia oro kokybė namuose, o nustačius, jog oras prastas, gaunamas pranešimas įjungti oro gryninimo režimą.