Press "Enter" to skip to content

Skirtumai tarp tradicinės ir mobilios pirties

Saunos gyvuoja šimtmečius ir yra naudojamos tiek poilsiui, tiek terapijai, tiek sveikatingumui. Tobulėjant technologijos, vis dažniau tradicines pirtis pakeičia naujos mobilios pirtys. Šiame straipsnyje apžvelgsime vienų ir kitų savybes, teikiamus privalumus bei skirtumus.

Karščio šaltinis nekinta

Vienas panašumų tarp tradicinių ir mobilių pirčių yra šilumos šaltinis. Tradicinėse pirtyse šilumai generuoti paprastai naudojama malkomis kūrenama krosnis arba elektrinis krosnis. Tokių būdu yra įkaitinami pirties akmenys, kurių pagalba galime išskirti garą ir taip padidinti drėgmę pirtyje. Mobiliose pirtyse šilumai generuoti taip pat gali naudojamos elektrinės arba malkomis kūrenamos krosnys, priklausomai nuo pirties konstrukcijos ir tipo, dėl to mobili pirtis gali būti tokia pat universali kaip ir tradicinė pirtis, karščio šaltinio atžvilgiu.

Mediena – neatsiejama pirties dalis

Dar viena svarbi bendra savybė – abiejų pirčių vidus yra pagamintas iš medžio. Mediena yra neatsiejama pirties dalis, kuri suteikia malonų kvapą ir prisideda prie bendros atmosferos. Be to, dauguma patogumų, tokių kaip gultai, laiptukai, suoliukai ir t.t yra pagaminti iš medienos, siekiant sukurti natūralų ir autentišką pirties pojūtį. Senoliai sako jog medis sugeria blogą energija ir valo.

Dizainas ir dydis

Tradicinės pirtys dažnai gaminamos iš medžio ir būna įvairių dydžių – nuo mažų vienam asmeniui skirtų modelių iki didelių komercinių pirčių, kuriose gali kaitintis kelios dešimtys žmonių. Jos būna sumontuotos tiek lauke, tiek viduje, kaip pavyzdys, vonios kambaryje ar sporto salėje. Priešingai, mobilios pirtys dažnai suprojektuotos taip, kad būtų kompaktiškos, atitiktų visus poreikius ir būtų lengvai transportuojamos. mobili pirtis  gali būti įvairaus dydžio ir formos – kvadratinė, trikampė, apvali ir t.t

Kaina

Tradicinių ir mobilių pirčių kaina gali labai skirtis priklausomai nuo dydžio ir savybių. Tradicinių pirčių įrengimas gali būti brangus, ypač jei joms reikia įrengti atskirą erdvę. Kita vertus, mobili pirtis gali būti pigesnis ir universalesnis variantas. Jas galima išsinuomoti arba įsigyti, todėl tai yra labiau prieinamas pasirinkimas žmonėms, norintiems mėgautis pirties teikiamais malonumais.

Mobilumas

Vienas reikšmingiausių mobilių pirčių privalumų yra jų nesudėtingas transportavimas. Tradicinės pirtys dažnai yra su nuolatinė įranga, o tai reiškia, kad negalite perkelti iš vienos vietos į kitą. Mobilios pirtys yra sukurtos taip, kad jas būtų galima transportuoti, todėl jos puikiai tinka renginiams lauke, išvykoms stovyklauti ar kitai veiklai.

Pabaigai

Tiek tradicinės, tiek mobilios pirtys siūlo begale privalumų. kiekvienas pirties tipas turi savo unikalias savybes. Tradicinės pirtys dažnai yra su nuolatinė įranga, tačiau jos gali būti didelės ir pritaikytos didelioms grupėms. Kitą vertus, mobilios pirtys dažnai yra kompaktiško dydžio, nesudėtingai transportuojamos, ir lengviau prižiūrimos. Kaip be būtų, visai nesvarbu, ar renkatės tradicinę, ar mobilią pirtį, abiejų teikiami privalumai yra neginčijami. Geresnė kraujotaka, atsipalaidavimas ir streso mažinimas tai tik kelios priežastys dėl ko verta kaitintis pirtyje.