Press "Enter" to skip to content

Statybos projektai – etapai, be kurio negali apsieiti beveik nei viena statyba

Statybos projektai – etapai, be kurio negali apsieiti beveik nei viena statyba

Jeigu galvojate apie namo statybas ir tai yra pirmasis kartais, kai tuo užsiimate, tikriausiai nenuostabu, kad tik pradedant galvoti šia tema, iš karto gali kilti begalės klausimų. Tikriausiai vienas iš sunkiausių etapų yra viską pradėti, nes turbūt sunku net įsivaizduoti, kaip jį reikėtų pastatyti ir antrasis žingsnis, kuris gali būti sudėtingas yra statybos projektas. Tad apie pastarąjį ir papasakosime šiame straipsnyje.

Kaip reikėtų suprasti statybos projektą?

Statybos projektai gali būti apibūdinami kaip vienas svarbiausių etapų statyboje. Jame yra atsižvelgiama į įvairias normatyvines teisės aktuose nustatytus punktus bei yra pateikiami konkretūs sprendimai, kuriuos sugalvojo statytojas. Pagal visus pateiktus sprendimus ir vykdomus darbus yra gaunamas dokumentas, kuris leidžia pradėti statybos darbus. Todėl toks projektas yra privalomas statant beveik visus statinius, aišku, yra taikomos tam tikros išimtys.

Be statybos projekto nebūtų įmanoma atlikti tolimesnių žingsnių

Kad pastatas ar namas galėtų būti statomas reikia gauti jo leidimą. O jis bus išduodamas tik tada, kai bus suderintas visas statybos projektas. Paprastai statybose yra tam tikra seka, pagal kurią turi eiti tam tikras darbas ar gaunamas dokumentas, kad statybų valdymas eitųsi sklandžiai. Jei bent vienas iš jų bus praleidžiamas, nebus įmanoma žengti kito žingsnio. Tad čia irgi seka yra tokia pati, pirmiausia eina statybos projekto patvirtinimas, o tada leidimas statyti. Verta žinoti ir tai, kad statybos projektai gali būti skirtingi, jie priklausys nuo pastato kategorijos ir statybos rūšies. Pastato kategorijos gali būti:

  • Ypatingas;
  • Neypatingas;
  • Nesudėtingas.

O statybos rūšys yra skirstomos į:

  • Nauja statyba;
  • Paprastas statinio remontas;

Statinio kategorija ir rūšis yra susijusi tarpusavyje, nes kuo kategorija bus aukštesnė, tuo rūšis bus sudėtingesnė, tad natūralu, kad tokiu atveju ir pats statybos projektas bus sudėtingesnis.

Statybos projektų etapai

Statybos projekto etapai gali būti skirstomi į:

  • Techninis projektas – tai yra pagrindinė statybos projekto dalis. Be šios dalies negalėtų apsieiti nei vienas projektas. Kartais atsitinka taip, kad yra naudojamas tik šis vienas projektas be antrosios dalies.
  • Darbo projektas – tai projektas, kuris gali pratęsti techninį projektą. Jame yra labiau detalizuojama visi pasirinkti sprendimai ir atliekami darbai.
  • Techninis darbo projektas yra vadinamas projektas, kuris apjungia techninį ir darbo projektą.